Francuska telewizja twierdzi, że ma raport wywiadu, ale nie podano, którego. „Ukraina na skraju załamania, Rosja zaatakuje kolejne państwo”

Francuska telewizja BFM powołując się na „raport wywiadu państwa zachodniego” podała, że Ukraina wkrótce się załamie. Rosja ma wkrótce potem zaatakować kolejne państwo, tym razem członka NATO. Nie wiadomo jednak, czy jest on prawdziwy ani o który wywiad którego państwa chodzi.

Według BFM, raport wywiadu ocenia, że „Ukraina może wkrótce ulec poważnej ofensywie rosyjskiej”. Ponadto założono duże ryzyko, że Kreml zaatakuje wkrótce kolejny kraj, bez reakcji wojskowej NATO. Telewizja twierdzi też, że ukraińskie siły są obecnie na wyczerpaniu.

Według rzekomego raportu, Rosjanie szykują ofensywę przeciwko kilku większym miastom na Ukrainie, m.in. wobec Kijowa. Ma też nastąpić większe ostrzelanie rakietami zachodniej Ukrainy, która dotychczas była raczej spokojnym regionem.

W wyemitowanym w poniedziałek materiale przekazano również, że NATO ma być tak osłabione przez obecny kryzys, że zagraża to innym państwom, z którymi Rosja ma na pieńku.

W raporcie wywiadu odniesiono się także do kwestii elektrowni w Czarnobylu. Szanse na celowy sabotaż Rosji oceniono jako niskie. Miałoby to bowiem zbyt poważne konsekwencje dla terytorium Rosji. Nie wykluczono natomiast możliwości użycia broni chemicznej w obszarach, gdzie Rosjanie mieliby większe trudności z zajęciem terenu.

Telewizja BFM twierdzi, że inne kraje, również członkowie NATO, zostaną zaatakowane w ciągu roku. Stanie się tak w efekcie konsekwencji stanowiska NATO wykluczającego możliwość wsparcia Ukrainy, a szczególnie odmowę ustanowienia strefy zakazu lotów nad Ukrainą. Rzekomo ma być to sygnał dla prezydenta Rosji Władimira Putina, że w razie ofensywy przeciwko kolejnym państwom, nie spotka się z odpowiedzią militarną.

Szczególnie ostatni punkt widnieje jako mało wiarygodny. Rzekomy wywiad uznawałby Ukrainę za członka NATO i na tej podstawie przewidywał reakcje lub jej brak ze strony sojuszu.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net