„Front Krymski upadł”. Mocna relacja niemieckiego dziennikarza

– Front ukraiński w Chersoniu całkowicie się załamał. Wojska rosyjskie dotarły do Dniepru i nie napotykają żadnego oporu. Zlokalizowałem ich 130 km w głąb Ukrainy. Armia ukraińska twierdzi, że sytuacja jest „trudna”. To niedomówienie roku – powiedział reporter niemieckiego „Bilda” Julian Ropcke.

Od ponad 10 godzin trwa inwazja na Ukrainę. Jak można się było spodziewać – choć zachodni przywódcy chyba wykluczali całą sytuację – rosyjskie wojska postępują szybko do przodu. Choć ukraińska armia zadaje straty, to jednak Rosjanie prą naprzód.

Niemieckie media jasno wskazują, że Ukraina przegrywa z Rosją. Szczególnie na południu, na odcinku od Krymu. Obwód chersoński bezpośrednio graniczy z półwyspem. Sam Chersoń zaś leży około 130 km od granicy z Krymem, który od 2014 roku znajduje się w rękach Rosji.

– Widzimy nagranie przedstawiające żołnierzy rosyjskich podnoszących rosyjską flagę na budynku elektrowni wodnej w Nowej Kachowce, 60 km w głąb terytorium Ukrainy. Wygląda na to, że front krymski upadł – napisał na Twitterze białoruski dziennikarz Tadeusz Giczan. Nowa Kachowka to miasto na wschód od stolicy obwodu.

– Toczymy ciężkie walki z jednostkami rosyjskimi w rejonie Charkowa i w Donbasie; w rejonie Czernihowa zatrzymaliśmy ofensywę wroga – podaje sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Zaznaczono, że Ukraina kontroluje Mariupol oraz Szczastię.

– Zatrzymaliśmy przeciwnika w rejonie Czernihowa; w okolicach Chersonia sytuacja jest trudna, ale siły ukraińskie odpierają agresora – przekonuje ukraiński sztab.

Ukraińska służba graniczna podała z kolei, że do położonej na Morzu Czarnym Wyspy Wężowej zbliżyły się „dwie niezidentyfikowane jednostki”. 200 km od miejsca zdarzenia leży Odessa.

onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net