Gwardziści szwajcarscy odmówili szprycowania się i odeszli ze służby. Rzecznik gwardii przekonuje, że odeszli dobrowolnie, zupełnie jak „dobrowolnie” przyjmuje się szprycę w krajach z segregacją sanitarną

Rzecznik Gwardii Szwajcarskiej Urs Breitenmoser potwierdził, że trzech członków formacji odmówiło przyjęcia szprycy na koronawirusa i odeszło z tej formacji. Podkreśla, że odeszli z własnej woli, choć biorąc pod uwagę realia Wielkiej Histerii, można spodziewać się, że „własna wola” była taka sama, jak wielka część „dobrowolnie” przyjętej szprycy w państwach wprowadzających segregację sanitarną.

Trzech gwardzistów szwajcarskich nie chciało przyjąć nieprzebadanego preparatu na koronawirusa od jednego z globalnych koncernów. W efekcie odwołali przysięgę służby z gotowością oddania życia za papieża. Rzecznik formacji Urs Breitenmoser potwierdził tę informację. Jak przekonuje, odeszli dobrowolnie. Jednocześnie dodał, że trzech innych zostało zawieszonych do czasu otrzymania pełnej dawki preparatu.

Przypominamy, że od kilku dni na terenie państwa watykańskiego wprowadzono twardą segregację sanitarną. Osoby niezaszprycowane właściwie nie mogą nigdzie pracować. Choć jest to teren niewielki i obejmuje niewielką grupę ludzi, ma jednak status państwa. Ze względu na fakt, że jest to państwo kościelne, odpowiedzialni za decyzję o wprowadzeniu segregacji sanitarnej dają antyświadectwo i są powodem zgorszenia. Więcej na temat segregacji sanitarnej w Watykanie pisaliśmy TUTAJ.

W przypadku Gwardii Szwajcarskiej uznano, że nie może być opcji wykonywania testu, lecz konieczne jest zaszprycowanie ze względu na bliski kontakt z Franciszkiem oraz gośćmi.

Gwardia Szwajcarska składa się z mężczyzn – choć to ma się wkrótce zmienić – w wieku 19-30 lat, którzy mają co najmniej 1,74 m wzrostu, którzy mają za sobą służbę wojskową. Służba w Watykanie trwa co najmniej 25 miesięcy.

polsatnews.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net