Horda zaatakowała granicę. W Polaków rzucano kamieniami i oślepiano laserem. Odpowiedziano gazem i armatkami wodnymi. Policjant został ranny (WIDEO)

Horda próbowała sforsować dziś granicę z Polską. Próbowano zniszczyć drut kolczasty, zaś w polskich pograniczników rzucano kamieniami i oślepiano laserem. Po użyciu gazu i armatek wodnych agresorzy wycofali się, ale – jak podkreśla podlaska policja – kamienie lecą w stronę polskich sił cały czas.

Szturm relacjonowała dokładnie białoruska propaganda. Agencja BiełTa przekazuje, że imigranci krzyczą „Go Poland!” i w pośpiechu pakuje swoje rzeczy w obozie. Nachodźcy rzucali również kamieniami w stronę polskich mundurowych. Białoruska propaganda podaje, że „próbują przedrzeć się przez granicę”.

Rosyjski „Sputnik” z kolei przedstawił materiały pokazujące młodych nachodźców, którzy próbowali sforsować drut kolczasty. Polska wobec agresorów użyła jedynie armatki wodnej.

W innym nagraniu pokazano, jak użyto armatki wodnej. Według „Sputnika”, miał być też użyty gaz łzawiący. Należy tutaj zaznaczyć, że nie są to wszystkie środki, które godzi się użyć w sytuacji szturmu hordy na granicę.

Policja za pośrednictwem Twittera poinformowała, że jeden z policjantów został poważnie ranny. – Niestety – w wyniku ataku osób inspirowanych przez stronę białoruską jeden z policjantów zostal dość poważnie ranny, aktualnie udzielana jest mu pomoc, karetka pogotowia przewozi Policjanta do szpitala, prawdopodobnie doszło do pęknięcia kości czaszki po uderzeniu przedmiotem – poinformowano na Twitterze.

MON poinformowało, że w nocy doszło również do próby sforsowania zasieków. Dokonać jej mieli nie imigranci, a mundurowi Mińska. – Wczoraj w nocy czterech białoruskich funkcjonariuszy próbowało uszkodzić ogrodzenie i zmusić 11 migrantów do wejścia na teren Polski. Żołnierzom udało się udaremnić tę próbę – napisano.

– Migranci zaatakowali naszych żołnierzy i funkcjonariuszy kamieniami oraz próbują zniszczyć ogrodzenie i dostać się na teren Polski. Nasze służby użyły gazu łzawiącego, żeby stłumić agresję migrantów – podało MON.

polsatnews.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.