14 czerwca 2024
Wojskowość

Iran zaatakuje Izrael? Szef MSZ Teheranu: Możliwe działania wyprzedzające

Ze słów szefa irańskiego MSZ Hosejna Amira-Abdollahijana wynika, że w ciągu najbliższych godzin Iran może zaatakować Izrael. Teheran ostrzega, że w razie rozpoczęcia przez Tel Awiw ofensywy lądowej na Strefę Gazy mogą nastąpić „zmiany na mapie Izraela”.

– W nadchodzących godzinach możliwe są działania wyprzedzające przeciwko reżimowi syjonistycznemu – zapowiedział Hosejn Amir-Abdollahijan, szef irańskiego MSZ.

Słowa są wyraźnym nawiązaniem do planów ofensywy lądowej Izraela na terytorium Strefy Gazy.

Agencja Reuters przypomina, że szef irańskiego MSZ spotkał się z przywódcą Hamasu Ismailem Hanije. Hamas podał, że ci uzgodnili ostatni atak na Izrael i „uzgodnili kontynuowanie współpracy”. Z kolei szef MSZ Iranu wyraził uznanie dla „historycznego zwycięstwa Hamasu”, które „zadało cios izraelskiej okupacji palestyńskich terytoriów”.

– Przywódcy ruchu oporu nie pozwolą syjonistycznemu reżimowi na podjęcie jakichkolwiek działań w Strefie Gazy. Wszystkie opcje są otwarte i nie możemy pozostać obojętni na zbrodnie wojenne popełnione na ludności Gazy – powiedział Amir-Abdollahijan w państwowej telewizji.

Dodał, że „front oporu jest w stanie prowadzić długotrwałą wojnę z wrogiem”. Media podkreślają, że nie wiadomo, jak dokładnie wyglądałoby „działanie wyprzedzające” wobec Tel Awiwu.

Dalej ocenił, że jeśli konflikt Tel Awiwu z Palestyńczykami rozleje się w regionie, to w konsekwencji nastąpią „zmiany na mapie Izraela”. Dodał, że „jeśli zbrodnie wojenne reżimu syjonistycznego nie zostaną powstrzymane, otwarte zostaną nowe fronty i kwestia ta będzie nieunikniona”.

– Jeśli dzisiaj nie będziemy bronić Gazy, jutro będziemy musieli uporać się z bombami fosforowymi reżimu w naszych własnych szpitalach. Uzyskaliśmy okazję do zatrzymania syjonistów w ich własnym domu – podsumował Hosejn Amir-Abdollahijan, szef irańskiego MSZ.

polsatnews.pl

fot. ilustracyjne/fot. YT/MSNBC

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net