14 czerwca 2024
Wojskowość

Izrael zrównał z ziemią obóz dla uchodźców w Strefie Gazy. Co najmniej 50 ludzi zginęło

Agencja Reuters potwierdziła, że lotnictwo Izraela zaatakowało obóz dla uchodźców w Dżabalii w Strefie Gazy. Zginęło co najmniej 50 osób, a 150 zostało rannych. Dyrektor obrony cywilnej przekazał, że miejsce zostało „całkowicie zniszczone”.

Ministerstwo zdrowia Strefy Gazy poinformowało o 50 zabitych i około 150 rannych w wyniku nalotu na obóz dla uchodźców w Dżabalii.

– Dziesiątki osób jest pod gruzami – przekazano w oświadczeniu.

Władze Strefy Gazy poinformowały, że lotnictwo opłacane przez rząd Tel Awiwu użyło sześciu pocisków. W każdym z nich znajdowała się tona materiałów wybuchowych.

– Społeczność międzynarodowa musi natychmiast podjąć działania, aby powstrzymać Izrael, zanim będzie za późno – zaapelował szef obrony cywilnej Gazy.

– To masakra. Ciężko policzyć liczbę budynków, które zostały zniszczone – relacjonował korespondent Al Jazeera.

Wojsko Tel Awiwu nie skomentowało informacji o urządzonej na cywilach rzezi.

Inwazja Izraela na Strefę Gazy jest reakcją na wcześniejszy, wyjątkowo sprawny najazd Hamasu na Izrael. Tel Awiw używa jednak profesjonalnego sprzętu na obiektach cywilnych, przekonując, że wszyscy mieszkańcy Strefy Gazy to terroryści. Przedstawiciele Tel Awiwu stosują też narrację zgodną z talmudystyczną ale i znaną z narodowego socjalizmu narracją, jakoby ich przeciwnicy nie byli ludźmi.

polsatnews.pl

fot. YT/Al Jazeera English

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net