„Jakiś grad rakietowy spadnie na Polskę. Ale…”. Dr Orzeł w Polskim Radiu zachęca do „zmuszenia NATO do działania”

Dr Józef Orzeł na antenie Polskiego Radia wprost przyznał, że w razie włączenia się Polski w wojnę rosyjko-ukraińską należy przygotować się na „jakiś grad rakietowy” na terytorium naszego kraju. Bagatelizował jednak to zagrożenie. Później publicznie zachęcał, aby „zmusić NATO i USA” do działania.

Dr Józef Orzeł to twórca Klubu Ronina i współzałożyciel Porozumienia Centrum. Sam pochodzi z Charkowa.

W poniedziałkowej audycji w Polskim Radiu przyznał, że istnieje duże zagrożenie ataku na terytorium Polski przez Rosję w razie włączenia się warszawskiego rządu w wojnę na Ukrainie. Bagatelizuje jednak to zagrożenie.

– Misja pokojowa w zachodniej Ukrainie, która oczywiście zakończy się strzelaniem. Ale rozwińmy ten kierunek. Będzie przeniesieniem tej wojny a może jej ograniczenia do Ukrainy. To nie jest pewne. Bo jeżeli tam wejdą polskie jednostki, to Rosja oczywiście może uznać, że trzeba jakiś grad rakietowy przyszykować na Polskę – powiedział dr Orzeł w Polskim Radiu.

– Ale na czym polega wtedy, gdyby udało się do tego namówić Zachód? W tym są te elementy samolotów Migów dla Ukraińców czy zamknięcia nieba przynajmniej nad zachodnią częścią. Oczywiście jest symboliczne wezwanie. Natomiast skutki byłyby bardzo twarde. To byłoby starcie lotnictwa NATO – przede wszystkim amerykańskiego, ale nie tylko – z rosyjskim i po kilku dniach mielibyśmy niebo NATO-wskie. Ale ja nie mówię o stratach po obu stronach. Ale lotnictwo NATO-wskie jest dużo dużo bardziej potężne i nowocześniejsze, lepiej wyszkolone itd. – przekonywał.

Wczoraj wieczorem z kolei wprost odniósł się do zmuszenia NATO i USA do działania.

– Opozycja mówi: Misja Pokojowa powinna być najpierw przedyskutowana przez NATO, a nie ogłaszana publicznie. To nieprawda!!! NATO jest przeciw, więc jej ogłoszenie było apelem do opinii publicznej Zachodu, by w obliczu ludobójstwa zmusiła NATO i USA do działania. I to się dzieje – napisał na Twitterze twórca Klubu Ronina.

polskieradio24.pl / twitter.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net