22 czerwca 2024
Wojskowość

Japonia i Indie zawierają sojusz przeciwko Chinom

– Zacieśnienie współpracy w dziedzinie gospodarki i obronności oraz wspólne manewry sił powietrznych wymieniane są wśród tematów czwartkowego spotkania ministrów z Japonii i Indii w formacie „2+2” – podały japońskie media. Działanie związane jest z zagrożeniami dla obu państw ze strony Chin.

– Oczekuje się, że podczas spotkania ministrowie spraw zagranicznych i obrony Japonii i Indii uzgodnią działania na rzecz promocji współpracy w ramach inicjatywy Quad, w której uczestniczą też Stany Zjednoczone i Australia – poinformowała agencja Kyodo, powołując się na anonimowych japońskich urzędników.

Przed rozmowami minister obrony Indii Rajnath Singh spotkał się ze swoim japońskim odpowiednikiem Yasukazu Hamadą. Singh „zaprosił japoński przemysł do inwestycji w korytarze obronne Indii”.

– Obaj ministrowie zgodzili się, że wczesne przeprowadzenie inauguracyjnych ćwiczeń myśliwców otworzy drogę do większej współpracy i interoperacyjności pomiędzy siłami powietrznymi obu krajów – podało indyjskie ministerstwo obrony.

Media zwracają uwagę, że Indie i Japonia mają takie samo postrzeganie Chin. Inaczej jednak zachowują się wobec Rosji.

– Delhi utrzymuje tradycyjnie przyjazne relacje z Moskwą, a Indie – w przeciwieństwie do Japonii – nie przyłączyły się do międzynarodowych sankcji nakładanych na Rosję za inwazję na Ukrainę – podkreśla agencja Kyodo.

dziennik.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net