17 maja 2024
Wojskowość

Kanclerz Niemiec i francuski minister mówią o eskalacji wojny. Czeski szef sztabu z kolei wprost mówi o „wojnie na szeroką skalę” z Rosją

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz powiedział, że jego kraj „musi być gotowy na eskalację” wojny na Ukrainie. Podobne, a nawet dosadniejsze wypowiedzi padły po stronie francuskiej i czeskiej, gdzie mowa była o „wojnie na szeroką skalę”.

– Wobec rozwoju wojny oraz widocznych i rosnących porażek Rosji, (…) musimy być gotowi na eskalację – powiedział kanclerz Scholz. Dodał, że eskalacja „może obejmować jeszcze mocniejsze niszczenie infrastruktury, z czym już mamy do czynienia”.

Również we Francji pojawiają się podobne głosy. Minister obrony Sebastien Lecornu przekazał Ukrainie, że Rosja może zmienić taktykę na zimę.

– Ostatnie rosyjskie ataki są mało intensywne. Nadchodzi zima, co utrudnia manewry na lądzie – miał powiedzieć cytowany przez UNIAN Lecornu.

Następnie zasugerował, że zamiast ataków lądowych, Rosja zwiększy ilość ataków z powietrza. Zwrócił też uwagę na fakt, że choć rosyjski politycy mówią o zaawansowanych broniach – w tym broni naddźwiękowej – to Kreml posiada ogromne zapasy starej amunicji. Zaś przeciąganie w czasie wojny jest Rosji na rękę.

Jeszcze dosadniej wypowiedział się szef czeskiego sztabu generalnego Karel Řehka podczas corocznego Zgromadzenia Dowództwa Szefa Sztabu Generalnego Armii Republiki Czeskiej.

– Nie musimy przekonywać, że potencjał eskalacyjny wojny na Ukrainie wciąż rośnie. Nie można wykluczyć nawet najpoważniejszych scenariuszy – powiedział Řehka wskazując na „wojnę na szeroką skalę”.

Řehka zapewnił też, że w razie wojny NATO-Rosja, Czechy od razu dołączą do wojny.

– Gdyby doszło do starcia między Rosją a Sojuszem, nasz kraj zostałby dotknięty natychmiast, wojsko byłoby aktywnym uczestnikiem od pierwszej minuty. Terytorium Republiki Czeskiej, nasza infrastruktura i nasi obywatele będą celem wrogich działań we wszystkich dziedzinach – mówił Karel Řehka.

dorzeczy.pl / wp.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Kanclerz Niemiec i francuski minister mówią o eskalacji wojny. Czeski szef sztabu z kolei wprost mówi o „wojnie na szeroką skalę” z Rosją

 • Reżim USA popycha UE do epoki kamienia łupanego.

  Polska i Litwa również będą bez prądu w styczniu.

  Jeśli planujesz udać się do nich w ciągu najbliższych kilku miesięcy lub masz tam biznes, sytuacja może nagle stać się naprawdę trudna, nie ma to nic wspólnego z wojną.

  Terroryści z NATO,
  żadna rosyjska operacja wojskowa, tylko częste lub stałe przerwy w dostawie prądu, jak na tak zwanej Ukrainie, szczególnie w Europie Wschodniej, ale w zasadzie w całej UE, należy unikać w nadchodzących miesiącach, chyba że lubisz pełne przygód wycieczki lol.
  kodluch

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net