2 kwietnia 2024
Wojskowość

Kanclerz Scholz w ogniu krytyki. Ujawnił, że Paryż i Londyn wysłały żołnierzy na Ukrainę

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz uzasadniając odmowę przekazania Kijowowi systemu rakietowego ujawnił, iż władze w Paryżu i w Londynie wysłały swoich żołnierzy na Ukrainę.

Kanclerz Olaf Scholz przekazał informację, że Niemcy nie wyślą na Ukrainę systemu rakietowego Taurus. Brytyjskie media podkreślają, że to niemiecka wersja systemu Storm Shadow.

Odniósł się przy tym do wsparcia ze strony Francji i Zjednoczonego Królestwa. Ocenił, że nie może narażać swojego kraju na udział w wojnie.

– W poniedziałek oświadczył, że niemieccy żołnierze nie mogą podążać za przykładem swoich brytyjskich i francuskich sojuszników, „w sposobie kontroli celów i towarzyszenia tej kontroli” – podał portal „Independent”.

Olaf Scholz ujawnił w ten sposób, że Francja i Niemcy przekazując swoje systemy wysłały również na Ukrainę swoich żołnierzy.

– To rażące nadużycie wywiadu, zaprojektowane w celu odwrócenia uwagi od niechęci Niemiec do uzbrojenia Ukrainy w system rakietowy dalekiego zasięgu – skomentował wystąpienie Scholza Tobias Ellwood, były przewodniczący Komisji Obrony Izby Gmin.

Dodał, że wypowiedź Scholza „zostanie wykorzystana przez rosyjską propagandę” w celu „zwiększenia eskalacji”. Kanclerz był też ostro krytykowany za swoją wypowiedź w Niemczech.

Premier Zjednoczonego Królestwa Rishi Sunak we wtorek oficjalnie potwierdził, że Londyn ma na Ukrainie „niewielką liczbę żołnierzy”. Zaznaczył, że rząd nie zamierza rozmieszczać na Ukrainie większej ilości wojsk.

independent.co.uk / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne / fot. Frank Schwichtenberg / CC BY-SA 4.0 / Wiki

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net