10 czerwca 2024
Wojskowość

Kijów odrzucił propozycję rozejmu

Doradca prezydenta Ukrainy Mychaiło Podolak oraz szef kijowskiej dyplomacji Dmytro Kuleba skomentowali wczorajszą propozycję rozejmu. Władimir Putin zaproponował, by na okres prawosławnego Bożego Narodzenia wstrzymać walki.

Wczoraj prezydent Rosji Władimir Putin nakazał zawieszenie broni wojskom Rosji na terytorium Ukrainy. Zaapelował do Kijowa o taką samą decyzję. TUTAJ więcej informacji na ten temat.

Na wcześniejszy apel patriarchy Cyryla o tego typu działanie na okres prawosławnego Bożego Narodzenia krytycznie wypowiedział się doradca Wołodymyra Zełeńskiego Mychaiło Podolak. Kilka godzin po propozycji rozejmu ponowił swoją krytykę.

– Po pierwsze – Ukraina nie atakuje obcego terytorium i nie zabija cywilów. To robi Rosja. Ukraina niszczy na swoim terytorium tylko członków armii okupacyjnej… Po drugie – Rosja musi opuścić okupowane terytoria – tylko wtedy będzie miała „tymczasowy rozejm”. Hipokryzję zachowajcie dla siebie – napisał na Twitterze Podolak.

Dał w ten sposób do zrozumienia, że Kijów nie zamierza wstrzymać ognia na czas Świąt. W podobnym tonie wypowiedział się szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kuleba.

– Prezydent Wołodymyr Zełenski zaproponował jasną Formułę Pokoju składającą się z dziesięciu kroków. Rosja ignoruje to i zamiast tego ostrzeliwuje Chersoń w Wigilię, przeprowadzając masowe ataki rakietowe i drony w Nowy Rok. Ich obecne 'jednostronne zawieszenie broni’ nie może i nie powinno być traktowane poważnie – skomentował Kuleba.

Wierni prawosławni obchodzą jutro Boże Narodzenie, zaś dziś mają Wigilię. Zawieszenie broni miało obowiązywać od dzisiejszego południa do końca jutrzejszej doby.

wp.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net