19 maja 2024
Wojskowość

Kijów ściągnie Ukraińców z Polski? Wydano ważną decyzję

Władze w Kijowie poinformowały, że ukraińskie konsulaty nie będą obsługiwały ukraińskich mężczyzn w swoich konsulatach. Oznacza to likwidację możliwości aktualizacji dokumentów, na podstawie których legalizowano pobyt Ukraińców, także w Polsce.

Wczoraj ukraińskie MSZ wydało decyzję o nieobsługiwaniu mężczyzn w ukraińskich konsulatach w wieku 18-60 lat. Nie będą więc mogli aktualizować dokumentów, dzięki którym legalnie przebywają w Polsce.

– Ochrona praw i interesów obywateli Ukrainy za granicą zawsze była i pozostaje priorytetem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jednocześnie w warunkach pełnej skali agresji rosyjskiej głównym priorytetem jest ochrona ojczyzny przed zagładą. Jak to wygląda teraz: człowiek w wieku poborowym wyjechał za granicę, pokazał swojemu krajowi, że kwestia jego przetrwania go omija, a potem przyjeżdża i chce korzystać z usług tego kraju – napisał wczoraj szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba w mediach społecznościowych.

– Ponadto obowiązek aktualizacji dokumentów istniał jeszcze przed przyjęciem nowej ustawy o mobilizacji. Jeśli ci ludzie wierzą, że ktoś tam, daleko na froncie, walczy i oddaje życie za ten kraj, a ktoś będzie siedział za granicą, ale jednocześnie będzie korzystał z usług tego kraju, to tak nie działa – dodał Kułeba.

Ocenił, że przepisy są „przywróceniem sprawiedliwości” wobec mężczyzn, którzy mogą zostać objęci mobilizacją.

– Pobyt za granicą nie zwalnia obywatela z obowiązków wobec ojczyzny. Dlatego wczoraj poleciłem podjąć działania w celu przywrócenia sprawiedliwości traktowania mężczyzn w wieku mobilizacyjnym w Ukrainie i za granicą – podkreślił.

polsatnews.pl

fot. Wiki

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net