21 września 2023
Wojskowość

Kijów znacząco ułatwi osiedlenie się na Ukrainie zagranicznych najemników

Obcokrajowcy zaciągnięci do gwardii narodowej, którzy najmowali się przez co najmniej trzy lata lub najemnicy przypisani do Sił Zbrojnych Ukrainy, którzy zostali ranni, mają mieć ułatwioną stałą imigrację na Ukrainę. To plany rządu w Kijowie.

Agencja UNIAN przekazała, że władze w Kijowie poszerzyły krąg cudzoziemców i bezpaństwowców, którzy mogą otrzymać prawo na imigrację na Ukrainę. Przywołano wypowiedź rzecznika Rady Ministrów Ukrainy w Werchownej Radzie Tarasa Melnyczuka.

Rząd w Kijowie ustalił, że prawo długotrwałego lub stałego pobytu na Ukrainie otrzymają obcokrajowcy i bezpaństwowcy, którzy przez ustalony czas pracowali w Państwowej Specjalnej Służbie Transportu Ukrainy oraz przez trzy lata służyli w ukraińskiej gwardii narodowej.

Pozwolenie otrzymają też osoby pracujące w Siłach Zbrojnych Ukrainy, Państwowej Specjalnej Służbie Transportu Ukrainy lub gwardii narodowej, ale komisje wojskowo-lekarskie uznają ich za niezdolnych do służby z przyczyn zdrowotnych. Chodzi m.in. o osoby ranne, kontuzjowane lub okaleczone w trakcie pełnienia służby. Ten przypadek dotyczy wszystkich, niezależnie od czasu pracy.

Ukraiński resort obrony i gwardia narodowa mają przedstawić Państwowej Służbie Migracyjnej propozycje kwot migracyjnych dla wskazanych grup ludzi.

kresy.pl

fot. ilustracyjne/fot. YT/NBC News

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net