Kolejny atak birmańskiej armii na kościół. Zniszczono już pięć świątyń, armia blokuje pomoc humanitarną (WIDEO)

– Pięć zniszczonych kościołów i atak na wyższe seminarium duchowne, w którym schronienie znalazło ponad 1300 uchodźców, to wciąż szczątkowy bilans agresywnych działań junty wojskowej, do jakich w ciągu dwóch ostatnich tygodni doszło w Birmie. Źródła kościelne alarmują, że coraz trudniej jest też dostarczać pomoc humanitarną, ponieważ wojsko blokuje dojazd na tereny, gdzie schronili się uchodźcy – podaje serwis Radia Watykańskiego.

W niedzielę ostrzelano kolejny kościół w Birmie w miasteczku Demoso w diecezji Loikaw. Nie było ofiar śmiertelnych. Sama świątynia doznała znacznych zniszczeń. Wojsko ostrzelało również domy w pobliżu kościoła, w których mieszkało około 800 katolickich rodzin, co szacuje się na około 4,6 tys. osób.

Do kościoła przylegał prowadzony przez siostry zakonne dom opieki, w którym schroniły się kobiety i dzieci. Jak powiedział kapłan, który widział ostrzał, „tylko cudem nie doszło do tragedii”.

– Od kiedy region Kayah stał się strefą działań wojennych, nikt nie może czuć się bezpieczny – stwierdził ks. Francis Soe Naing. Zwrócił także uwagę, że w regionie żyje ponad 300 tys. osób, które potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej.

– Oni nie mają w sercu za grosz człowieczeństwa – mówi z kolei o. Wilbert Mireh SJ. Jak podkreśla, ataki armii na kościoły katolickie to celowe działanie mające zmusić Kościół do zaprzestania udzielania pomocy uchodźcom wojennym.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.