2 kwietnia 2024
Wojskowość

Kolejny front w Europie? Naddniestrze zwróciło się ze stanowczym apelem do Moskwy

Deputowani z Naddniestrza zwrócili się do Kremla o podjęcie kroków w celu „obrony” regionu w warunkach „wzmocnienia presji” ze strony Mołdawii. O sprawie poinformował mołdawski portal „NewsMaker”.

Kongres Deputowanych Wszystkich Poziomów zaapelował do Kremla o „obronę”. Zdaniem instytucji, Naddniestrze jest obiektem „presji gospodarczej” ze strony Mołdawii.

Podkreślono, że jest to sprzeczne z „europejskimi zasadami i standardami ochrony praw człowieka i wolnego handlu”. Poza Kremlem, Kongres zwrócił się do międzynarodowych organizacji: Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, Parlamentu Europejskiego, Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża oraz Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guerresa.

Kongres żąda, by instytucje te „wpłynęły na władze Mołdawii”. Państwo te, zdaniem Naddniestrza, „narusza prawa mieszkańców” kraju.

nczas.info

fot. ilustracyjne/fot. Adam Jones/CC BY 2.0/Flickr

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Kolejny front w Europie? Naddniestrze zwróciło się ze stanowczym apelem do Moskwy

  • pis, po, jacyś tam pomioty 2050, a z resztą wszystkie polityczne przestępcze partie czy jak by to zwał
    To ŚCIERWA i ZDRAJCY POLSKIEJ RACJI STANU.!!!! Cały ten nie polski zbiór OSŁÓW,OŚLIC I CALA RESZTA NIEROBÓW WRZODÓW, ZDRAJCÓW, PASOŻYTÓW POWINNA JUŻ DAWNO WISIEĆ,z RYM UKROZDRAJCĄ DŁUGOPISEM dudusiem POWINNA WISIEĆ.!!!!!!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net