Konfederacja i PiS uzbroją Polaków? Partie mają złożyć projekt nowej ustawy o broni

– Konfederacja i PiS złożą nową ustawę o broni i amunicji. W jej efekcie liczba prywatnych egzemplarzy może wzrosnąć nawet dziesięciokrotnie – poinformowała „Rzeczpospolita”. Jak podkreśla dziennik, zdobycie w Polsce broni do celów ochrony osobistej, jeśli nie chcemy udawać sportowców, „graniczy z cudem”.

– Konfederacja z posłami PiS chce zrewolucjonizować zasady dostępu do broni palnej. Przewiduje to projekt o broni i amunicji, który dojrzewa w założonym przez Konfederację Parlamentarnym Zespole ds. Kultury Posiadania Broni – pisze Wiktor Ferfecki na rp.pl.

Faktycznymi autorami projektu są środowiska strzeleckie. Główną zmianą miałoby być zniesienie obecnego archaicznego przepisu o „celu zezwolenia”, np. kolekcjonerstwo, ochrona osobista, cele sportowe, etc..

– Wydanie pozwolenia na broń będzie wyglądać podobnie, jak w przypadku prawa jazdy. Nie będzie zajmowała się tym policja, lecz organ cywilny, konkretnie wojewoda, choć nie wykluczamy, że tę kompetencję będzie mógł mieć starosta – powiedział poseł Konfederacji i szef Parlamentarnego Zespołu ds. Kultury Posiadania Broni Michał Urbaniak.

W myśl projektu, pozwolenie na posiadanie broni mógłby uzyskać każdy pełnoletni obywatel niekarany za przestępstwa, który mieszka w Polsce i nie choruje psychicznie. Trzeba byłoby również zdać egzamin lub przez co najmniej pięć lat posiadać obywatelską kartę broni.

– Wprowadzenie tego ostatniego dokumentu to kolejna rewolucja. Karta pozwalałaby na posiadanie broni uchodzącej za najmniej niebezpieczną, m.in. strzelb, broni gazowej czy niektórych rodzajów broni bocznego zapłonu. Do posiadania karty niepotrzebny byłby egzamin, a wystarczyłoby złożenie umotywowanego wniosku. Podobnie jak w przypadku pozwolenia trzeba by spełnić wymógł pełnoletności, niekaralności za niektóre przestępstwa, zamieszkania w RP i zdrowia psychicznego – podaje portal „Rzeczpospolitej”.

Według oficjalnych danych, w rękach Polaków na koniec ubiegłego roku było zaledwie 587,9 tys. sztuk broni. Należy podkreślić, że bardzo często w Polsce jedna osoba posiada więcej, niż jedną sztukę.

– Nieoficjalnie wiadomo, że Konfederację, która nie ma wymaganej do wniesienia projektu liczby 15 posłów, wesprą politycy PiS – czytamy na rp.pl.

rp.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.