23 maja 2024
Wojskowość

Koniec wojny w tym roku? Prezydent ZEA proponuje datę na spotkanie prezydentów Ukrainy i Rosji. Ma poparcie Franciszka i Bidena

Prezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) Muhammad ibn Zajid Al Nahajjan zaproponował, by prezydenci Rosji i Ukrainy spotkali się podczas szczytu klimatycznego ONZ. Władimir Putin i Wołodymyr Zełeński mieliby wówczas rozmawiać o pokoju. Prezydent ZEA dodał, że ma w tej kwestii poparcie Josepha Bidena i Franciszka.

O propozycji napisała libańska gazeta „L’Orient-Le Jour”. Prezydent ZEA zaproponował zorganizowanie spotkania szefów Ukrainy i Rosji podczas klimatycznego spotkania ONZ, COP28. Planowane spotkanie ma trwać od 30 listopada do 12 grudnia w Dubaju.

Gdyby pomysł wypalił, rozpoczęłyby się rozmowy pokojowe, na które coraz częściej mówi się, że naciska sam Zachód. Doszłoby więc do nich już za niecałe cztery miesiące.

Prezydent ZEA ma mieć przy swoim pomyśle zapewnione poparcie USA i Watykanu. Franciszek miał zareagować na takie spotkanie „entuzjastycznie”, zaś prezydent Joseph Biden miał zaproponować pomoc w organizacji spotkania.

Ewentualne spotkanie byłoby przełomem w trwającej od prawie półtora roku wojnie rosyjsko-ukraińskiej. Jednak ani Zełeński ani Putin na razie nie skomentowali tych doniesień.

Libańska gazeta dodaje, że pomysł ma też duże poparcie wśród przywódców państw w Europie.

nczas.com

fot. kremlin.ru / Tt/Володимир Зеленський (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net