Koreańscy komuniści straszą USA bronią hipersoniczną, ICBM oraz bombą wodorową. Zareagował Departament Stanu

MSZ koreańskich komunistów sugeruje, że posiada broń hipersoniczną, pociski międzykontynentalne (ICBM) oraz bombę wodorową. W odpowiedzi na komunikat Departament Stanu przekonuje, że działa na rzecz „ograniczania zasięgu” programów zbrojeniowych komunistów w Korei.

– W dzisiejszym świecie, w którym wiele krajów marnuje czas na radzenie sobie ze Stanami Zjednoczonymi z uległością i ślepym posłuszeństwem, tylko nasz kraj na tej planecie może wstrząsnąć światem – ogłosiło MSZ Pjongjangu.

W komunikacie zaznaczono, że spośród ponad 200 państw świata „tylko kilka ma bomby wodorowe, ICBM i pociski hipersoniczne”. Z kolei ostatnie testy rakietowe MSZ komunistów określiło mianem „niezwykłych osiągnięć” i dodało, że dotychczas byli zainteresowani głównie „odstraszaniem wojennym”.

W ten sposób zasugerowano, że koreańscy komuniści posiadają bombę termojądrową i są w stanie uderzyć nią w terytorium USA. Nie można oczywiście stwierdzić, że tak jest.

Mimo to rzecznik Departamentu Stanu w rozmowie z „The Hill” skomentował to oświadczenie, nazywając rząd Korei komunistycznej „zagrożeniem dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa”.

– Waszyngton jest zaangażowany w „ograniczenie zasięgu” najniebezpieczniejszych programów zbrojeniowych Korei Północnej i zapewnienie bezpieczeństwa amerykańskiego personelu wojskowego i jego sojuszników – stwierdził.

o2.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net