Kreml komentuje opcję przyjęcia Ukrainy do NATO. „Gwarantowana III wojna światowa”

Zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Rosji Aleksander Weneditkow powiedział rosyjskiej agencji TASS, że „jeśli Ukraina zostanie przyjęta do NATO, wówczas konflikt będzie miał gwarancję eskalacji do III wojny światowej”. Dodał, że „Zachód zdaje sobie sprawę z możliwych konsekwencji”.

Dwa tygodnie temu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przekazał, że kraj ten składa wniosek o dołączenie do NATO w trybie przyspieszonym. Miało to miejsce po ogłoszeniu aneksji części ukraińskiego terytorium przez Rosję po referendach.

Aleksander Weneditkow, cytowany przez agencję TASS powiedział, że „Kijów doskonale zdaje sobie sprawę, że taki krok oznaczałby gwarantowaną eskalację konfliktu do trzeciej wojny światowej”.

– Samobójczy charakter takiego kroku rozumiany jest przez samych członków NATO – dodał Weneditkow.

Ostrzegł także przed konfliktem nuklearnym. Zaznaczył, że skutki takiej wojny dotkną Rosję, Zachód i „każdy kraj na tej planecie”.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że decyzja o członkostwie musi zostać podjęta przez 30 aktualnych członków sojuszu. Dodał jednak, że NATO wyraża „niezachwiane poparcie” dla niepodległości, suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net