Ławrow straszy apokalipsą. „Ryzyko konfliktu nuklearnego jest realne”

Szef rosyjskiego resortu spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że „ryzyko wybuchu konfliktu nuklearnego obecnie jest realne i nie można go lekceważyć”. Jak przekonuje, Rosja chce zmniejszyć to zagrożenie.

– Obecnie ryzyko jest znaczne. Nie chciałbym sztucznie go wyolbrzymiać, choć wielu by tego chciało, ale niebezpieczeństwo jest poważne, realne i nie wolno nam go lekceważyć – ogłosił wczoraj Siergiej Ławrow, cytowany przez agencję Reuters.

„Ukraińska Prawda” nawiązuje do wypowiedzi z piątku Victorii Nuland, podsekretarza stanu. Powiedziała, iż według USA nie można wykluczyć, że Kreml użyje broni jądrowej. USA w związku z tym ostrzegły Rosję, że taki krok niósłby ze sobą „absolutnie katastrofalne skutki” dla Kremla.

UP dodała, że Ławrow miał powiedzieć, że wojna na Ukrainie najpewniej zakończy się podpisaniem porozumienia. Jednak wciąż wiele zależy od postępów wojennych.

– Jak w każdej sytuacji użycia sił zbrojnych, oczywiście wszystko skończy się porozumieniem, ale jego parametry zostaną określone przez kolejne etapy działań wojennych. To rzeczywistość uwarunkuje to porozumienie – powiedział szef rosyjskiego MSZ.

polsatnews.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net