Media już nie straszą, że Kreml użyje atomu, tylko broni chemicznej

„Politico”, powołujące się na „przypuszczenia” niepodanych z nazwiska urzędników z Departamentu Obrony USA podaje, że Rosja nie użyje przeciwko Ukrainie broni atomowej, tylko broni chemicznej.

„Politico” cytuje „anonimowych informatorów” z Departamentu Obrony USA. Jak przekonuje portal, pracownicy uważają, że „bardziej prawdopodobne” jest użycie przez Putina broni chemicznej, niż atomowej. W związku z tym Amerykanie mają naciskać na sojuszników, by przygotowali się na taką ewentualność i zainwestowali w systemy wykrywania substancji.

– Ta ocena popycha administrację Bidena do poprawy wykrywania i przygotowania na potencjalny atak chemiczny. Jesienią tego roku Pentagon wysłał zespoły do krajów Europy Wschodniej, aby odświeżyć ich siły zbrojne w zakresie procedur na wypadek zagrożenia chemicznego lub biologicznego – czytamy.

Pentagon ma też uważać, że na okres zimy zwolnią działania zbrojne, co oddali ewentualność użycia przez Rosję broni masowego rażenia. Ta ma zostać zastosowana tylko w razie kolejnych strat terytorialnych lub załamania się rosyjskiej armii.

Portal podkreśla również, że „Stany Zjednoczone nie mają żadnych danych wywiadowczych, które sugerowałyby, że taki atak na Ukrainie jest nieuchronny”.

interia.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net