Migi dla USA? Amerykanie nie przekażą Ukrainie myśliwców. „Poważne obawy całego NATO”

Amerykanie odmówili w miarę rozsądnej z naszej strony propozycji przekazania im polskich myśliwców, by USA przekazało je Ukrainie. Zwrócono uwagę na ryzyko wplątania przez to USA w wojnę rosyjsko-ukraińską. Tymczasem wcześniej amerykańska dyplomacja zachęcała do bezpośredniego przekazania maszyn Ukrainie kilka państw, m.in. Polskę.

Polskie MSZ zakomunikowało, że Polska może „niezwłocznie i nieodpłatnie przemieścić wszystkie swoje samoloty MiG-29 do bazy w Ramstein i przekazać je do dyspozycji Rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki”. Niestety, zadeklarowano w zamian gotowość do „kupna” a nie „otrzymania” podobnego sprzętu od USA. Mimo tego, Amerykanie początkowo byli zaskoczeni propozycją, po czym ją odrzucili.

Podsekretarz stanu Victoria Nuland wyraziła zaskoczenie propozycją i dodała, że propozycji nie konsultowano z administracją prezydenta Josepha Bidena. Z kolei rzecznik Pentagonu John Kirby powiedział, że przedstawiona opcja „budzi poważne obawy dla całego NATO”. Twierdził też, że „nie ma dla niej rzeczowego uzasadnienia”.

Z kolei kilka dni wcześniej szef amerykańskiej dyplomacji Antony Blinken mówił, że państwa członkowskie NATO chcące przekazać Ukrainie swoje myśliwce mają „zielone światło”.

Czyżby więc USA chciało wsadzić nas na „minę”, o której wiedzieli, tj. włączenie się do wojny bez wsparcia NATO?

rp.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net