10 czerwca 2024
Wojskowość

Morawiecki twierdził, że „już nie dostarczamy broni Ukrainie”. Nawet rzecznik rządu przyznał, że to nieprawda

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki przekonywał że „już nie dostarczamy broni Ukrainie”. Wypowiedź padła w kontekście gróźb Kijowa o nałożeniu embarga na polskie jabłka i warzywa oraz sugerowaniu na Forum ONZ w Nowym Jorku przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego realizacji interesów Kremla przez rząd w Warszawie. Szybko wypowiedź sprostował ukraiński polityk Mykoła Kniażycki. Dziś zaś rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził, że broń cały czas jest dostarczana.

– My już nie przekazujemy uzbrojenia na Ukrainę, my teraz sami się zbroimy w najnowocześniejszą broń – Morawiecki w Polsat News.

Wypowiedź szeroko kolportowały propisowskie media. Miało to wskazywać na rzekomą suwerenność i stanowcze działanie rządzącej oligarchii.

Wypowiedź jednak szybko sprostował… ukraiński polityk. W rozmowie z internetowym radiem RMF24 deputowany Wierchownej Rady Mykoła Kniażycki wprost zaprzeczył twierdzeniu premiera Morawieckiego.

– Polska oczywiście dalej przekazuje uzbrojenie Ukrainie – stwierdził Kniażycki.

– Polska otrzymuje za to uzbrojenie inne uzbrojenia od krajów zachodnich, od sojuszników i pieniądze. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie trwała – dodał ukraiński polityk.

Dziś z kolei rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził, że premier Morawiecki skłamał, choć oczywiście nie ujął tego prosto.

– W kontekście pytań o dostawy uzbrojenia informuję, że Polska realizuje wyłącznie uzgodnione wcześniej dostawy amunicji oraz uzbrojenia, w tym wynikające z podpisanych kontraktów z Ukrainą – powiedział rzecznik Müller.

kresy.pl / rmf24.pl / kontrrewolucja.net

fot/ YouTube/Kancelaria Premiera

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net