My jesteśmy rozbrojeni, a Czesi właśnie wykupili amerykańskiego Colta

Ceska Zbrojovka Group zawarła ostateczną umowę nabycia 100 proc. akcji amerykańskiej spółki Colt Holding Company, która jest ” spółką macierzystą producenta broni palnej Colt’s Manufacturing Company LLC oraz jej kanadyjskiej spółki zależnej Colt Canada Corporation”.

Umowę podpisano 11 lutego z zastrzeżeniem warunków ostatecznej umowy. CZG kupi 100 proc. udziałów w spółkach Colt za 220 mln USD i wyemituje prawie 1,1 mln nowych akcji zwykłych CZG.

– Umowa przewiduje również potencjalne wynagrodzenie za zysk w wysokości do 1 098 620 wspomnianych akcji CZG w przypadku osiągnięcia określonych progów EBITDA w latach 2021-2023 – podaje defence24.pl.

Sfinansowanie zakupu dokonane będzie z obecnych środków CZG oraz planowanej emisji obligacji. Organy regulacyjne dopiero mają zająć się zatwierdzeniem zakupu, jednak wedle przewidywać, zostanie to załatwione w połowie obecnego roku.

– Ta fuzja jest strategicznym krokiem dla obu firm. Przejęcie Colt, kultowej marki i wzorca dla wojska, organów ścigania i rynków handlowych na całym świecie, doskonale wpisuje się w naszą strategię zostania liderem w branży produkcji broni palnej i kluczowym partnerem dla sił zbrojnych. Jesteśmy dumni, że możemy włączyć do naszego portfolio Colta, który od ponad 175 lat stoi ramię w ramię z armią amerykańską. Wierzymy w udane połączenie naszych kultur korporacyjnych, udokumentowane doświadczenie obecnego zespołu zarządzającego oraz komplementarność marek CZ i Colt. Połączona grupa osiągnie przychody przekraczające 500 mln USD i będzie prawdziwą potęgą broni strzeleckiej – zapowiedział prezes i dyrektor generalny CZG Lubomír Kovařík.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z perspektywy takiego strategicznego połączenia. Po zakończeniu historycznej zmiany działalności i wyników finansowych w Colt w ciągu ostatnich pięciu lat, ten ważny kolejny krok w CZG sprawia, że ​​firma może wykorzystać znaczące możliwości wzrostu. Cieszymy się, że możemy połączyć siły z CZG, co będzie potężnym połączeniem dla obu marek i dla naszych klientów – powiedział prezes i dyrektor generalny Colt Dennis Veilleux.

Jak zaznacza portal, problemy finansowe Colta zaczęły się ponad 30 lat temu. Spowodowane było to z jednej strony utratą głównego odbiorcy, czyli amerykańskiej armii oraz służb mundurowych, z drugiej zaś pozostałych. Coraz większe wzięcie miały bowiem inne, nowocześniejsze rodzaje broni.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “My jesteśmy rozbrojeni, a Czesi właśnie wykupili amerykańskiego Colta

  • 22 lutego 2021 o 09:31
    Permalink

    To proste: Czechy mają pozostać niezależne, a Polin przeznaczone jest do rozbioru pomiędzy Niemcy i Ukrainę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.