19 maja 2024
Wojskowość

Niemieckie media chcą wysłać Polaków do walk na Ukrainie? FAZ: Konieczny element

Konrad Schuller, korespondent „Frankfurter Allgemeine Zeitung” przekonuje, że Zachód musi wysłać wojska na Ukrainę, gdyż bez tego nie będzie tam pokoju. Czy Niemcy będą chcieli wysłać Polaków do walk na Ukrainie?

– Pokój nie będzie stabilny sam z siebie. Putin wielokrotnie dał do zrozumienia, że jego celem nie jest jakiekolwiek zawieszenie broni czy też ograniczone zyski terytorialne. Chce zlikwidować Ukrainę. Całkowicie i na zawsze. Rosja pozostaje w ten sposób rewizjonistyczną i wiarołomną siłą, tak długo jak rządzi Putin – a może również i po nim. Jego elity nauczyły się po pierwzsym ataku na Ukrainę przed ośmiu laty, że rozejm jest najbardziej użyteczny wówczas, gdy można go przy dobrej okazji złamać – przekonuje Schuller w FAZ.

Jak twierdzi, same gwarancje nie wystarczą. Wskazuje na memorandum budapesztańskie z 1994 roku i porozumienie mińskie z 2015 roku. Zdaniem Schullera, Putin złamał postanowienia, bo uznał, że może to zrobić i nie poniesie przy tym żadnych konsekwencji.

Dlatego, zdaniem niemieckiego korespondenta, aby na Ukrainie zapanował pokój, należy wysłać na jej terytorium zachodnie wojska.

– Fachowcy, jak trzygwiazdkowy niemiecki generał Heinrich Brauß albo Christoph Heusgen, przewodniczący Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, uważają, że w średniej perspektywie zachodnie wojska na Ukrainie są koniecznym elementem porozumienia o zawieszeniu broni – czytamy na stronie FAZ.

Niemiecki korespondent wyróżnia siły NATO i UE. Na szczycie koalicji zaś miałby stać Waszyngton. Jednak ze względu na ich interesy i konflikt z Chinami, „bezpieczeństwo Ukrainy muszą gwarantować również siły atomowe Francji i Wielkiej Brytanii – oraz Niemcy”.

Schuller przekonuje, że wojska Zachodu powinny być na tyle duże, by Putin zrozumiał, że ewentualny atak oznacza wojnę z całym Zachodem i jego siłami nuklearnymi. Z drugiej na tyle małe, by Moskwa nie uznała ich za siłę napastniczą.

To oczywiście utopijne założenia. Niemniej istotnym jest fakt, że wielkie media w Niemczech przedstawiają jako opcję wysłanie wojsk w rejon działań zbrojnych, w których my nie bierzemy udziału. Czy wkrótce pojawią się postulaty, by to polscy żołnierze walczyli w nie naszej wojnie?

faz.net / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Niemieckie media chcą wysłać Polaków do walk na Ukrainie? FAZ: Konieczny element

  • Założenia utopijne, jednakże ich realizacja może być całkiem realna. Wszyscy widzimy, jak PiS i prezydent robią wszystko, żeby nas wciągnąć do wojny i – jak na razie – tylko resztkom rozsądku za oceanem zawdzięczamy, że jeszcze się tak nie stało.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net