19 czerwca 2024
Wojskowość

Niemieckie „Patrioty” i żołnierze wejdą do Polski. Prezydent podpisał zgodę

Agencja IAR poinformowała, że prezydent Andrzej Duda podpisał zgodę na stacjonowanie w Polsce żołnierzy Bundeswehry. Niemieccy żołnierze będą obsługiwać wyrzutnie „Patriot”, które trafią do naszego kraju. Pierwsi żołnierze przybędą po niedzieli.

IAR podała, że do Polski przybędzie łącznie kilkuset żołnierzy. Będą stacjonowali wraz z obsługiwanymi przez siebie wyrzutniami na Lubelszczyźnie.

Agencja przypomniała też, że decyzja o ustawieniu w Polsce w tym rejonie baterii „Patriot” to efekt ostrzelania polskiego terytorium pod koniec minionego roku. Ukraińskie pociski trafiły w wieś Przewodów. Od ukraińskiego ostrzału zginęło wówczas dwóch polskich obywateli.

Przypominamy, że Kijów nie skierował żadnych przeprosin za – najpewniej – niezamierzony ostrzał. Wcześniej zaś ukraińskie media i politycy przekonywali, że w Polskę uderzyły rosyjskie pociski.

Rzecznik rządu w Berlinie Steffen Hebestreit przekazał, że „Patrioty” trafią zarówno do Polski, jak i na Ukrainę.

interia.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Niemieckie „Patrioty” i żołnierze wejdą do Polski. Prezydent podpisał zgodę

  • Podsumowując: UPAińcy strzelają do nas, niby przypadkiem, ale nie przeproszą, a prezydent polin zaprasza do Polski niemieckie wojsko. Ciekawe, co może pójść nie tak?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net