Nowy szef NATO? W PiS pojawiają się głosy na „TAK”

Jens Stoltenberg 30 września zakończy kadencję sekretarza generalnego NATO. Wśród kandydatów na to miejsce wymienia się nieoczekiwanego kandydata – Aleksandra Kwaśniewskiego. Co ciekawe, już teraz w PiS pojawiają się głosy, że jest możliwość, by uzyskał poparcie rządzącej oligarchii.

Norweskie media spekulowały, że Stoltenberg zostanie po raz czwarty wybrany sekretarzem generalnym NATO. Ten jednak ogłosił, że zamierza definitywnie odejść ze stanowiska.

Jens Stoltenberg był szefem NATO przez dziewięć lat. Wcześniej był dwukrotnie premierem Norwegii, był również ministrem finansów oraz energii. Kto miałby go zastąpić na stanowisku w NATO? Na razie pojawiają się spekulacje, a jedna z nich jest niezwykle interesująca.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

Nieoficjalnie podaje się trzy nazwiska: Premier Hiszpanii Pedro Sanchez, brytyjski sekretarz obrony Ben Wallace oraz były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski. Kwaśniewskiego miało wspomnieć trzech ambasadorów państw członkowskich NATO.

Nieoficjalne doniesienia już zostały skomentowane oficjalnie przez członków rządzącej oligarchii. Jak się okazuje, tutaj doktryna mantry o zwalczaniu postkomuny nie obowiązuje i wprost mówi się, że poparcie jest możliwe.

– Trzymam kciuki za każdego Polaka i w Parlamencie Europejskim głosowałem na ludzi z różnych opcji politycznych na stanowiska poczynając od pana profesora Geremka na szefa Parlamentu, czy Jerzego Buzka także kolegów z Lewicy, którzy kandydowali do prezydium (…) Ja nie wiem czy Polska wygra wyścig o jedynkę i czy wystartuje, trzeba szanse brać wcześniej natomiast na pewno powinniśmy aspirować do dwójki, czy do trójki, a więc kluczowych funkcji w NATO. Mówi się dzisiaj i nie jest to tajemnicą o obecnej premier Estonii, mówi się o obecnej premier Litwy, byłym prezydencie, o obecnej prezydent Słowacji, ale też wymienia się na przykład prezydenta Rumunii, a więc to już policzyłem, pięcioro kandydatów z naszego regionu, w tym cztery kobiety – powiedział w rozmowie z Radiem Plus unioposeł PiS Ryszard Czarnecki.

– Ja w Brukseli, a to jest siedziba NATO, o takiej kandydaturze nie słyszałem. Natomiast jakby się pojawiła, to oczywiście polski rząd powinien wspierać tę kandydaturę, natomiast pytanie czy ma realne szanse. Myślę, że tak naprawdę raczej w sierpniu, wrześniu będą ci kandydaci poważni zgłaszani. Czarnym koniem może być Mark Rutte z Holandii – dodał.

nczas.com / kontrrewolucja.net

fot. YT/Janusz Jaskółka

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net