14 czerwca 2024
Wojskowość

Od dziś policjanci na granicy mają nosić broń

Oficjalnie z powodu eskalacji napływu imigrantów, choć najpewniej w konsekwencji społecznego oburzenia na śmierć polskiego żołnierza i aresztowanie innych, którzy oddawali strzały ostrzegawcze, od dzisiaj policjanci na polsko-białoruskiej granicy mają nosić broń osobistą w kaburach. Decyzję podjął dowodzący policjantami na miejscu.

Informację potwierdziła Komenda Główna Policji. Od dziś policjanci na granicy mają nosić ze sobą broń osobistą w kaburach.

Od czerwca policjanci z prewencji dołączyli do żołnierzy i strażników granicznych pilnujących polsko-białoruskiej granicy. W rejonie cały czas znajdują się duże bandy agresywnych imigrantów, których na naszą granicę dopuszcza Aleksander Łukaszenka.

– Standardowo, zgodnie z Ustawą o środkach przymusu bezpośredniego, policjanci prewencji nie mają w kaburach broni. Ale w związku eskalacją napływu migrantów i tym, że na granicy codziennie dochodzi do niebezpiecznych incydentów z ich udziałem, obrzucaniem funkcjonariuszy kamieniami czy gałęziami, uszkodzeniem radiowozów, dowodzący podjął decyzję, że funkcjonariusze mają nosić broń w kaburze – potwierdziła „Onetowi” Katarzyna Nowak, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Od kilku dni Polacy są wybitnie oburzeni zdarzeniami na granicy. Wczoraj zmarł żołnierz raniony przez agresywnego imigranta nożem w okolicach klatki piersiowej.

Ostatnio wyszło też na jaw, że kilka miesięcy temu Żandarmeria Wojskowa aresztowała dwóch żołnierzy, którzy oddali strzały ostrzegawcze w powietrze, a następnie w ziemię w obliczu natarcia bandy agresywnych obcych. Zdaniem oskarżycieli, żołnierze mieli narazić życie „cywili”, czyli agresywnych nielegalnych imigrantów.

onet.pl / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. Tt/Polska Policja

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net