15 kwietnia 2024
Wojskowość

Ogień w Korei. Zaczęło Południe, Północ odpowiedziała artylerią

Przed świtem czasu miejscowego doszło do wymiany ognia między siłami rządu Korei i koreańskich komunistów. Korea oddała strzały ostrzegawcze w kierunku okrętu komunistów, który przekroczył granicę morską. W odpowiedzi komuniści wystrzelili w kierunku Korei 10 strzałów z artylerii.

Incydent miał miejsce przed godz. 4 czasu miejscowego. Statek handlowy z banderą koreańskich komunistów przekroczył granicę morską Korei.

– Nadaliśmy ostrzeżenia, a później oddaliśmy strzały ostrzegawcze, aby doprowadzić do wycofania się statku handlowego Korei Północnej, który przekroczył linię graniczną, a de facto granicę morską – przekazały siły Korei.

W odpowiedzi komuniści wystrzelili 10 strzałów z artylerii. Jak przekonywał rzecznik wojska koreańskich komunistów, miało to „wypędzić wrogi okręt wojenny”.

Władze Korei przekazały, że strzały ostrzegawcze z ich strony były normalną procedurą w razie przekroczenia granicy. Odpowiedź komunistów zaś to „naruszenie dwustronnego paktu wojskowego z 2018 roku”. Chodzi o „wrogie działania” na obszarze przygranicznym.

– Po raz kolejny wzywamy Koreę Północną do natychmiastowego zaprzestania konsekwentnych prowokacji i oskarżeń, które szkodzą pokojowi i stabilności Półwyspu Koreańskiego, a także społeczności międzynarodowej – przekazał Seul.

Od kilku tygodni na Półwyspie Koreańskim sytuacja jest bardziej napięta, niż zwykle. Komuniści wystrzelili wówczas serię pocisków balistycznych. Jak przekonywali, była to odpowiedź na prowokacje USA i Korei. W ten sposób propaganda koreańskich komunistów określiła koreańsko-amerykańskie ćwiczenia obronne Hoguk.

polsatnews.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net