Ostrzelano Naddniestrze. Ludzie uciekają do Mołdawii (WIDEO)

Wczoraj ostrzelano budynek w Tyraspolu, stolicy nieuznawanego powszechnie Naddniestrza. Dziś rano z kolei przy granicy z Ukrainą nastąpiły dwie eksplozje. Mieszkańcy Naddniestrza uciekają masowo do Mołdawii, na trasach potworzyły się ogromne korki.

Dziś rano w Naddniestrzu zniszczono dwie anteny radiowe przy granicy z Ukrainą. Informację podały miejscowe władze.

– Wcześnie rano 26 kwietnia w miejscowości Majak w rejonie Grigoriopolu doszło do dwóch eksplozji: pierwsza nastąpiła o godz. 6.40, druga o 7.05 – podało MSW Naddniestrza. – Celem były dwie instalacje radiowe, które zostały zniszczone. Nikt nie został ranny – zaznaczono.

Później przekazano, iż nadajniki pamiętające jeszcze czasy ZSRS przekazywały sygnał rosyjskich stacji radiowych.

Prezydent Mołdawii Maia Sandu zwołała na dziś posiedzenie Najwyższej Rady Bezpieczeństwa. Lokalne media informują o gigantycznych kolejkach samochodów na granicy mołdawsko-naddniestrzańskiej. Mieszkańcy Naddniestrza chcą uciec do Mołdawii w obawie przed ewentualną wojną.

Wczoraj ostrzelano Tyraspol, stolicę Naddniestrza. Według komunikatu władz, granatniki uderzyły w „sztab struktury zajmującej się kwestiami bezpieczeństwa w regionie”.

– Zgodnie z naszymi informacjami nieznani sprawcy ostrzelali z granatników sztab struktury, która zajmuje się kwestiami bezpieczeństwa w regionie. Według wstępnych danych nie ma zabitych i rannych – podano w komunikacie Biura ds. Reintegracji przy rządzie Mołdawii.

Republika Naddniestrzańska jest samozwańczym państwem, którego nikt nie uznaje na świecie. Formalnie terytorium należy do Mołdawii. Na początku lat 90-tych Naddniestrze ogłosiło secesję od władz Mołdawii. Po krótkiej wojnie, w której interweniowała Rosja, jest niepodległym i prawie suwerennym państwem, którego nikt jednak nie uznaje.

Naddniestrze jest zamieszkane w większości przez ludność rosyjskojęzyczną. Choć Moskwa wspiera państwo, to jednak nie uznało nigdy jego istnienia.

Naddniestrze posiada prezydenta, armię, siły bezpieczeństwa, urzędy podatkowe i własną walutę.

onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net