Policjanci podejrzani o współudział w przemycie broni (WIDEO)

– Trzej mężczyźni zostali zatrzymani w związku ze śledztwem Prokuratury Krajowej w Łodzi. Są oni podejrzani o powiązania ze zorganizowaną grupą przestępczą przemycającą broń i handlującą nią – poinformował polsatnews.pl. Wśród nich jest dwóch funkcjonariuszy policji. Jeden został aresztowany tymczasowo.

O sprawie poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej. Działania biura śledczego prowadzono pod nadzorem Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji PK. Operacja związana była ze śledztwem dotyczącym gangu przemycającego broń z Europy Zachodniej i Czech do Polski. Trafiała ona m.in. do grup przestępczych, kłusowników oraz prywatnych posiadaczy. Zatrzymano ostatnio w związku z tym trzy osoby, w tym dwóch policjantów.

Policjanci usłyszeli zarzut „przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych i osobistych”. Jeden z nich, aresztowany przez sąd, usłyszał również zarzut handlu bronią palną i amunicją. Trzeci z zatrzymanych bez zezwolenia wytwarzał i posiadał broń oraz marihuanę. Jego również aresztowano.

Prokuratura nie poinformowała, z której jednostki są zatrzymani policjanci. Natomiast CBŚP na trop grupy wpadło w 2017 roku.

W efekcie śledztwa zatrzymano łącznie 63 podejrzanych i przejęto 110 sztuk broni palnej – pistoletów, karabinów, rewolwerów – 25 tys. sztuk amunicji, 4kg gotowych materiałów pirotechnicznych – trotyl, heksogen, zapalniki oraz dwa ręczne oraz przeciwpancerne pociski rakietowe.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.