17 maja 2024
Wojskowość

Policyjny śmigłowiec zerwał linię elektryczną, bo pilot chciał się popisać. Jest śledztwo (WIDEO)

Z okazji 103 rocznicy bitwy pod Sarnową Górą odbył się piknik wojskowy. Pilot policyjnego śmigłowca Black Hawk zawadził o linię energetyczną, która w efekcie została zerwana. Prokuratura wszczęła śledztwo pod kątem sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lotniczym.

O sprawie napisał portal lokalny ciechanowinaczej.pl. Sytuacja miała miejsce wczoraj około godz. 17. Wówczas policyjny śmigłowiec opuszczał miejsce pikniku.

W pewnym momencie Black Hawk zahaczył o linię wysokiego napięcia. Ta spadła na auta i miejsce, gdzie przebywały rodziny z dziećmi. Szczęśliwie nie była pod napięciem, gdyż wówczas doszłoby do masowych śmierci wszystkich obecnych w promieniu wieluset metrów.

Prokuratura wszczęła śledztwo w związku ze zdarzeniem.

– Będzie prowadzone pod kątem sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lotniczym – powiedział Zastępca Prokuratora Rejonowego w Ciechanowie Piotr Tyszka w rozmowie z „Wydarzeniami”.

Służby zareagowały natychmiast. Policja i straż pożarna ewakuowała publiczność i zabezpieczyła miejsce, gdzie leżała zerwana linia.

– Pilot zachował się brawurowo, bo chciał zrobić show, przelatując nisko nad widownią, ale niestety zaryzykował życiem ludzi. Moja rodzina, żona i dwoje małych dzieci nadal nie mogą dojść do siebie – powiedział lokalnemu portalowi obecny na pikniku w chwili zdarzenia pan Adam.

wp.pl

fot. Tt/Andreas Papadopulos

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net