21 czerwca 2024
Wojskowość

POLSCY policjanci rozbrajali miny na Ukrainie. TAJNA MISJA ujawniona po ich powrocie

Około 100 policjantów z Polski przez pięć miesięcy rozbrajało miny na Ukrainie. Poinformował o tym szef Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera.

Jak przekazano, przez ostatnie pięć miesięcy 98 funkcjonariuszy polskiej policji przebywało na Ukrainie w ramach kontyngentu humanitarnego. Rozminowywali ładunki zastawione przez rosyjskich saperów na zajętych terenach Ukrainy.

– Już ocalili w ten sposób życie setek ludzi. Dziś wrócili bezpiecznie do kraju – napisał na Twitterze Siewiera.

– Jutro wraz z Prezydentem @AndrzejDuda przywitam i osobiście podziękuję 98 funkcjonariuszom @PolskaPolicja, którzy przez kilka miesięcy na Ukrainie rozminowywali tereny opuszczone przez rosyjskich okupantów. Nasi dzielni Policjanci są już w kraju – napisał na Twitterze szef MSWiA Mariusz Kamiński.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

Wskazano, że celem polskich policjantów było rozminowywanie i neutralizacja materiałów wybuchowych na terenie zamieszkałym przez ludność cywilną.

polsatnews.pl

fot. Tt/Jacek Siewiera

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net