Polscy żołnierze załatwiali na boku paszporty covidowe bez szprycowania. Zatrzymała ich żandarmeria

Żandarmeria wojskowa zatrzymała pięć osób podejrzanych o wystawianie certyfikatów covidowych, dzięki czemu można było otrzymać wychwalaną, choć w mało którym miejscu przydatną przepustkę, bez potrzeby aplikowania sobie nieprzebadanego, warunkowo jedynie dopuszczonego na terenie UE preparatu na koronawirusa od wybranych globalnych koncernów. Wśród zatrzymanych jest dwóch żołnierzy z Wrocławia i Brzegu.

Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za wystawienie paszportu covidowego, który potwierdzał przyjęcie szprycy na koronawirusa od wybranych firm. Dwaj zatrzymani żołnierze służyli w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu oraz w 1. Pułku Saperów w Brzegu.

Trzej pozostali zatrzymani to cywile. Zatrzymano ich wszystkich dziś rano w różnych miejscach: w woj. Łódzkim, w Małopolsce, na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku. Mają zostać przesłuchani w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu.

W razie stwierdzenia łapownictwa, grozi im do dwunastu lat więzienia.

Sprzedawanie paszportów covidowych pojawiło się już jakiś czas temu w sieci. Początkowo usługa dotyczyła raczej międzynarodowych klientów. Osoby proponujące fałszywy certyfikat oferowały niemożliwy do zidentyfikowania jako fałszywka dokument za około 300 USD, jako dowód przedstawiając kod QR wystawiony na… Adolfa Hitlera. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net