Ponad 50 proc. strat Ukraińców pod Sołedarem. „Teksty o fortyfikacji Donbasu wyssane z palca”

Zwykle wielkie media publikują teksty o wojnie rosyjsko-ukraińskiej w tonie rychłego zwycięstwa Kijowa, ogromnych strat Rosji i hurra-optymistyczne odezwy. Tym bardziej informacja na „Onecie” za „Newsweekiem” jest ciekawa. Wprost mówi się bowiem o „gigantycznych” stratach ukraińskich. Cytowane są również źródła z frontu, które stwierdzają, że „teksty o kompleksowym systemie fortyfikacji Donbasu są wyssane z palca”.

– W bitwie o Sołedar Rosjanie ponieśli ogromne straty. Ale według moich źródeł straty Ukraińców też są gigantyczne – w niektórych jednostkach wynoszą nawet 50-60 proc. Problem w tym, że Kreml nie ma problemu z zapełnianiem luk. Inaczej jest w przypadku Ukrainy – wygląda na to, że jej strategia obrony w północnej części obwodu donieckiego przestaje działać – napisał Mateusz Lachowski w tekście „Ogromne straty w Donbasie to coraz większy problem Ukrainy. Sytuacja jest niepokojąca”.

Zacytował również „znajomego, który ciągle jest na miejscu”.

– Widzę od dwóch tygodni chaos i pospieszne łatanie dziur. Teksty o kompleksowym systemie fortyfikacji Donbasu są wyssane z palca. Potrzebujemy więcej ciężkiego sprzętu i wsparcia. Bez tego będą kolejne Sołedary – powiedział.

– Długo czekałem z podaniem informacji o upadku Sołedaru. Mimo opanowania większości miasta wciąż trwały walki na jego obrzeżach. Jeszcze 15 stycznia Rosjanie kontrolowali 95 proc. miasta, ale Ukraińcy dalej bronili zachodniego krańca, w tym stacji kolejowej Sil. To właśnie linia kolejowa miała być kolejną, zorganizowaną na szybko ukraińską linią obrony. Po kilku dobach siły rosyjskie przeprowadziły jednak natarcie i przerwały umocnienia obrońców. Siły ukraińskie wycofały się za rzekę Bachmutkę – czytamy dalej.

Jak podkreślono, Sołedar to „pierwsze miasto zajęte przez Rosjan” od lipca na północnym wschodzie obwodu donieckiego. Ukraińska obrona utrzymywała obronę na linii Siewiersk-Sołedar-Bachmut.

Cały tekst kończy się niejako apelem o konieczność wsparcia Ukrainy przez Zachód. W przeciwnym razie Ukraina będzie ponosić kolejne klęski.

onet.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net