Prawie 300 nigeryjskich uczennic uwolnionych

– 279 dziewcząt porwanych w miniony piątek ze szkoły z internatem w Jangebe, w północno-zachodniej Nigerii, zostało dziś o świcie uwolnionych i przebywają obecnie na terenach rządowych w stanie Zamfara – poinformowała agencja AFP.

Informację o uwolnieniu uczennic przekazał gubernator stanu Zamfara, Bello Matawalle. Rządowe gimnazjum w Jangebe zostało napadnięta w zeszłym tygodniu w nocy z czwartku na piątek.

Jak zaznacza Radio Watykańskie, „to już drugi przypadek w ciągu niecałego tygodnia, gdy niezidentyfikowani uzbrojeni ludzie porywają i wypuszczają dzieci w wieku szkolnym”.

Wspieraj niezależne, bezpartyjne media. KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać.
Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Kilka dni wcześniej podobny napad miał miejsce w szkole dla chłopców z internatem w stanie Niger. Porwano ponad 40 osób, w tym również kadrę nauczycielską oraz członków ich rodzin. Uwolniono ich w sobotę.

Porywanie dzieci dla okupu to coraz popularniejszy proceder w Nigerii. Początkowo taktykę tę stosowali głównie muzułmanie z terrorystycznej bojówki Boko Haram. Metoda jednak przyjęła się wśród innych bojówek, także o niereligijnym charakterze i stała się zmorą państwa.

vaticannews.va / pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.