„Prawo do broni prawem, a nie przywilejem”

Politycy Konfederacji przypomnieli, że Polacy są jednym z najbardziej rozbrojonych narodów na świecie, co stanowi realny problem związany z naszym bezpieczeństwem. Chcą merytorycznej dyskusji na temat kultury posiadania broni oraz liberalizacji przepisów związanych ze zdobyciem na nią pozwolenia.

– Gwarantem bezpieczeństwa Polaków jest nie tylko silna armia, ale również odpowiedni poziom uzbrojenia w społeczeństwie i odpowiedni poziom świadomości tego jak obchodzić się z bronią. Prawo do broni powinno być prawem, a nie przywilejem – powiedział poseł Michał Urbaniak.

Zapowiedział również spotkanie zespołu ds. kultury posiadania broni, które odbędzie się w połowie marca.

– Większa liczba sztuk broni w polskim społeczeństwie wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo Polaków. Chcemy o tym debatować, także z przedstawicielami MSWiA podczas posiedzenia naszego zespołu parlamentarnego ds. Kultury Posiadania Broni – dodał poseł Urbaniak.

Dyrektor prasowy partii Tomasz Grabarczyk zwrócił z kolei uwagę, że „gdy ktoś przedstawia pomysły uproszczenia przepisów dotyczących legalnego posiadania broni, to wśród polskich mediów i polityków mamy do czynienia z histerią”.

– Krzyczą, że Polacy będą się zabijać na ulicach i że wszyscy zginiemy, chociaż nie mają do tego podstaw – mówił Grabarczyk. – Kwestia prawa do posiadania broni to normalny temat do dyskusji, a nie coś skandalicznego. To nie jest takie straszne jak przedstawiają to niektórzy politycy. A Polska jest przez to rozbrojonym narodem i jest przez to mniej bezpieczna – podkreślił.

materiały prasowe

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net