Przygotowania do wojny. Pentagon wysyła dodatkowe oddziały do Europy. Trafią do Polski, Niemiec i Rumunii. W kolejce żołnierze z Francji

– Ok. 2 tys. żołnierzy trafi z USA do Polski i Niemiec, 1 tys. żołnierzy zostanie przemieszczonych z Niemiec do Rumunii – poinformował Pentagon.

Wcześniejsze przypuszczenia potwierdził na konferencji prasowej sekretarz prasowy Pentagonu John Kirby. Zgodę na wysłanie dodatkowych oddziałów podpisał prezydent USA Joseph Biden.

– Wkrótce dodatkowe siły zostaną przetransportowane na terytorium Rumunii, Polski oraz Niemiec. Chcę powiedzieć jednak bardzo jasno, że nie są to ruchy stałe, tylko działania, które mają reagować na obecne zagrożenia i sytuację. Te kontyngenty nie będą walczyć na terytorium Ukrainy. Będą gwarantować dynamiczną obronność naszych sojuszników w ramach sojuszu NATO – mówił Kirby.

– 1000 żołnierzy trafi w najbliższych dniach do Rumunii – zapowiedział i dodał, że „ten ruch odbywa się na otwarte i ewidentne zaproszenie rządu rumuńskiego”. Powiedział również, że w Rumunii dodatkowe siły zamierza rozstawić Francja.

– Dodatkowe 2 tys. żołnierzy również trafi do Polski i Niemiec. Mają za zadanie wzmacniać naszych sojuszników – mówił John Kirby.

Obecnie znajdujące się w Europie amerykańskie wojska postawiono w stan podwyższonej gotowości na wypadek wezwania Sił Odpowiedzi NATO.

onet.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net