RAF dyskryminował białych mężczyzn, by poprawić wskaźnik zróżnicowania

W Królewskich Siłach Powietrznych (RAF) zidentyfikowano około 160 przypadków dyskryminacji białych mężczyzn. Brytyjskie dowództwo chciało w ten sposób poprawić „wskaźnik zróżnicowania”, uprzywilejowując kobiety oraz mniejszości etniczne. O skandalicznych praktykach RAF poinformowała była szefowa rekrutacji Lizzy Nicholl.

Sprawa ciągnie się od około roku. Jednak teraz wiadomo o niej o wiele więcej. Ponadto główny odpowiedzialny, marszałek RAF Mike Wigston przyznał się do błędu.

W oficjalnym raporcie ma zostać stwierdzone, że RAF złamał prawo pracy zakazujące dyskryminacji ze względu na płeć czy pochodzenie etniczne. Jak się okazuje, RAF dyskryminował białych mężczyzn, uprzywilejowując kobiety oraz mniejszości etniczne.

Kpt. Lizzy Nicholl, była szefowa rekrutacji RAF w sierpniu odeszła z pracy z powodu odmowy zastosowania się do „bezprawnego nakazu” faworyzowania kobiet i mniejszości etnicznych przy wyborze osób na szkolenia. Stwierdziła, że taka postawa osłabiłaby zdolności bojowe Zjednoczonego Królestwa.

Tobias Ellwood, przewodniczący poselskiej komisji obrony podkreślił, że zanim zrezygnowała, kapitan zidentyfikowała około 160 przypadków „pozytywnej dyskryminacji” w okresie od listopada 2020 roku do marca 2021.

Z kolei nakaz, którego wykonania odmówiła, zapadł na szczycie dowództwa RAF. Wigston podczas przesłuchania przed komisją parlamentarzystów przyznał, że działania dowództwa w zakresie promowania kobiet i mniejszości etnicznych było „niewłaściwe”. Przekonywał jednak, że nie dyskryminowano białych mężczyzn.

Ponadto media zwracają uwagę, że po raz pierwszy od wybuchu skandalu w ubiegłym roku przeprosił kpt. Nicholl.

Kwestia „wskaźnika zróżnicowania” to wymysł brytyjskiego MON. Ministerstwo chce, by w 2030 roku odsetek kobiet w siłach zbrojnych wzrósł z obecnych 12 do 30 proc.. Z kolei dowództwo RAF wyznaczyło „ambitniejszy cel” i oczekuje odsetka kobiet na poziomie 40 proc..

Z kolei ilość osób z mniejszości etnicznych ma wzrosnąć w tym samym czasie z 10 do 20 proc..

news.sky.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “RAF dyskryminował białych mężczyzn, by poprawić wskaźnik zróżnicowania

  • 3 lutego 2023 o 22:57
    Bezpośredni odnośnik

    Żeby tak w niemieckiej armii dbano o większe zróżnicowanie pod względem płci/rasy/czegokolwiek innego… Ech, marzenia. Bo o Rosji to nawet chyba marzyć się boję.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net