Raport departamentu obrony USA wskazuje, że kraj ten w razie wojny z Rosją lub Chinami może przegrać

Kongres Stanów Zjednoczonych zlecił raport dotyczący bezpieczeństwa państwa. Departament obrony w „Providing for the Common Defense” wskazuje, że siły militarne Amerykanów nie są tak mocne, jak wielu mogłoby przypuszczać.

okładka raportu departamentu obrony USA

– Rywale i przeciwnicy rzucają wyzwanie Stanom Zjednoczonym na wielu frontach i w wielu dziedzinach. Zdolność Ameryki do obrony swoich sojuszników, partnerów i własnych żywotnych interesów jest coraz bardziej wątpliwa. Jeśli naród nie podejmie natychmiastowych działań w celu zaradzenia tym okolicznościom, konsekwencje będą poważne i trwałe – czytamy w amerykańskim raporcie.

Utrata zdolności militarnych przez Amerykanów pozwoliła Rosji i Chinom – według departamentu obrony USA – wzmocnić swój status międzynarodowy. Ponadto „na całym świecie rozprzestrzenianie się zaawansowanych technologii pozwala większej liczbie aktorów na kwestionowanie siły militarnej USA w coraz bardziej niebezpieczny sposób”.

Autorzy raportu oceniają wprost, że „Stany Zjednoczone mogłyby, albo z trudem wygrać, albo nawet przegrać, wojnę z Chinami lub Rosją”. Z kolei zdolność obrony siebie lub swoich sojuszników ze strony USA „jest coraz bardziej wątpliwa”.

Raport został opublikowany we wrześniu.

defense.gov

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net