2 kwietnia 2024
Wojskowość

Rosja dołączyła do rozmowy Luftwaffe na WebEx. Ci się nie zorientowali i trafili na antenę rosyjskiej telewizji

Okazuje się, że można łatwo podsłuchać rozmowę niemieckich wojskowych na tematy tajne. Wystarczy odszukać ich konferencję na WebEx. Tak zrobili rosyjscy szpiedzy, którzy dołączyli do wirtualnego spotkania i bez przeszkód słuchali i nagrywali rozmowę urzędników Luftwaffe nt. systemu Taurus oraz tego, że byłoby „bardzo niepokojące”, gdyby powiązano ich wprost z ukraińskimi siłami zbrojnymi”.

Rosyjskie media opublikowały 38-minutowy plik dźwiękowy zawierający rozmowę niemieckich urzędników wojskowych rozmawiających na temat możliwych dostaw rakiet Taurus na Ukrainę. Jak się jednak okazuje, nikt nie dokonał niczego spektakularnego. Rosyjscy szpiedzy po prostu dołączyli do konferencji na WebEx.

Materiał opublikowano w RT w piątek. Oficerowie z nagrania debatują nad dostarczeniem wspomnianego systemu rakiet.

Mówiono również na temat potencjalnych celów tego systemu, m.in. mostu Kerczeńskiego, łączącego Krym z Rosją. Jest to obiekt ważny strategicznie jak i politycznie.

Szefowa RT Margarita Simonyan opublikowała materiał wraz z tłumaczeniem na swoich kontach w mediach społecznościowych. Z kolei RT szyderczo podkreśliła fragment, jak porucznik Ingo Gerhatz smutno stwierdza, że „byłby niepokojące, gdybyśmy mieli bezpośrednie powiązania z ukraińskimi siłami zbrojnymi”.

Ministerstwo Obrony Niemiec potwierdziło autentyczność nagrania. Z kolei kanclerz Olaf Scholz cytowany przez „Deutche Welle” ocenia sprawę jako „poważną”.

W Niemczech podkreśla się, że wojskowi nie skorzystali z bezpiecznego szyfrowanego kanału do rozmowy. Zamiast tego skorzystali z platformy WebEx firmy Cisco. W efekcie szpiedzy bez problemu przechwycili tę rozmowę.

Portal heise.de podkreśla, że urzędnicy Bundeswehry bardzo często korzystają z WebEx.

cybernews.com

fot. ilustracyjne/fot. Alex E. Proimos/CC BY 2.0/Wikimedia Commons / Johannes / Pixabay (kolaż Kr)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net