Rosja przećwiczyła „zmasowane uderzenie jądrowe”. „Rakiety dosięgły celów i potwierdziły parametry”

Rosyjskie media przekazały, że na poligonie Kura na Kamczatce Rosja przeprowadziła ćwiczenia „zmasowanego uderzenia jądrowego”. Minister obrony Kremla Siergiej Szojgu przekazał, że były to ćwiczenia zakładające odpowiedź „na atak jądrowy przeciwnika”.

– Rosyjscy żołnierze pod dowództwem Władimira Putina przeprowadzili ćwiczenia w zakresie zmasowanego uderzenia nuklearnego w odpowiedzi na atak jądrowy przeciwnika – powiedział Szojgu cytowany przez rosyjskie media.

Portal „Meduza” uchodzący za niezależny od Kremla przytoczył komunikat władz Rosji. Jak napisano, „zadania ćwiczebne strategicznych sił powstrzymywania zostały zrealizowane w pełnym zakresie, wszystkie rakiety dosięgnęły celów i potwierdziły swoje parametry”.

– W kierunku poligonu Kura na Kamczatce wystrzelono międzykontynentalną rakietę balistyczną Jars z państwowego kosmodromu doświadczalnego w Plesiecku – podano w komunikacie prezydenta Rosji Władimira Putina.

Z Morza Barentsa wystrzelono natomiast rakietę balistyczną Siniewa. W ćwiczeniach wykorzystano samoloty Tu-95MS, które wystrzeliły rakiety manewrujące klasy powietrze-ziemia.

Ćwiczeniami miał dowodzić Putin. Wczoraj Pentagon przekazał, że został poinformowany o planowanych ćwiczeniach.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net