Rosja straszy Amerykanów „nieprzewidywalnymi konsekwencjami” w razie dozbrajania Ukrainy. Z kolei na katyński cmentarz wjechał ciężki sprzęt (WIDEO)

Kreml najwyraźniej postanowił spróbować zmienić działania Zachodu wobec Ukrainy. Rosja ostrzegła Amerykanów, by zaprzestali dozbrajania Ukrainy z powodu możliwych „nieprzewidywalnych konsekwencji” takich akcji. Z kolei na Warszawę chcą najwyraźniej wywrzeć wpływ grożąc zburzeniem cmentarza w Katyniu.

Reuters cytuje „The Washington Post”. Gazeta podała, iż „Rosja ostrzegła Stany Zjednoczone, że jeśli Waszyngton będzie nadal zbroić Ukrainę, nastąpią 'nieprzewidywalne konsekwencje'”. Czyżby zbliżała się III wojna światowa?

– Wzywamy Stany Zjednoczone i ich sojuszników do zaprzestania nieodpowiedzialnej militaryzacji Ukrainy, która pociąga za sobą nieprzewidywalne konsekwencje dla bezpieczeństwa regionalnego i międzynarodowego – miała napisać w nocie dyplomatycznej do USA Rosja.

Naciski najwyraźniej odbywają się również w różnym stopniu wobec innych państw. Białoruski dziennikarz Tadeusz Giczan podał, że władze Smoleńska i aktywiści Kremla chcą zniszczyć polski cmentarz Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Leżą na nim szczątki ofiar ludobójstwa dokonanego przez NKWD na polskich żołnierzach w 1940 roku. Wymordowano wówczas około 30 tys. polskich obywateli, głównie wojskowych, ale także elit intelektualnych ówczesnej Polski.

– Ma to być zemsta Rosjan za obalanie w Polsce pomników zbrodniarzy z Armii Czerwonej, którzy w latach 1944-1945 zaczęli okupację ziem polskich, wypierając z tych terenów wojska niemieckie. Dokonano wówczas niezliczoną liczbę nigdy nie osądzonych zbrodni wojennych, szczególnie na osobach należących do mniejszości, które Rosjanie uznali za Niemców, ale także na Polakach – czytamy na nczas.com.

Za obalanie pomników wspomnianych zbrodniarzy, Rosjanie chcą zniszczyć cmentarz. Nie można jednak wykluczyć, że jest to także forma nacisku w sprawie ukraińskiej.

– Na miejscu jest już ponoć obecny ciężki sprzęt, co zdają się potwierdzać nagrania dostępnie w mediach społecznościowych – podaje „Najwyższy Czas!”.

reuters.com / nczas.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net