Rosjanie atakują na Zachód, brak postępów w kierunku Dniepru (MAPA+WIDEO)

Wbrew oczekiwaniom obserwatorów, wojska rosyjskie uderzające od Krymu nie posunęły się dalej na północ w kierunku Dniepru. Zamiast tego, przeprowadzono ofensywę od Krymu w kierunku północno-zachodnim. Kijów pozostaje w rekach Ukrainy. Rosja uderzyła od Korostenka w kierunku Żytomierza.

Ośrodek Studiów Wschodnich przygotował mapę ukazującą stan okupacji Ukrainy przez Rosjan, która ukazywała aktualną sytuację na podstawie oficjalnych doniesień na godzinę 11. Wbrew oczekiwaniom obserwatorów, Rosjanie nie posunęli się do przodu z Michajłówki w kierunku Dniepru. Natomiast z miejscowości Mikołajków ruszyły dwa natarcia na Basztankę i Woźniesieńsk.

Z okolic Charkowa Rosja uderzyła obok Połtawy, omijając ją od południa w kierunku miejscowości Szewczenky. Na północy z Korostenia Rosjanie ruszyli na południe w kierunku Żytomierza.

Kijów pozostaje w rękach Ukrainy. Jest jednak coraz bardziej otaczany przez żołnierzy Federacji Rosyjskiej. Dalej od miasta od strony południowej Rosjanie przekroczyli rzekę Dniepr, dochodząc do Obuchowa.

Pojawiają się doniesienia o użyciu przez Rosjan bomb kasetowych. Podsekretarz stanu USA Victoria Nuland powiedziała „Echu Moskwy”, że USA „ma dowody” na ich użycie. Jednak zarówno Rosja jak i USA – a także Polska – nigdy nie podpisały i nie ratyfikowały umowy o nieużywaniu tej broni. Natomiast prawie wszystkie państwa Europy Zachodniej uważają ją za zakazaną.

Ukraińcy odbili dziś Buczę koło Kijowa z rąk Rosji. Obecnie trwa rosyjski kontratak. Na kolumnę rosyjskich pojazdów na północ od Kijowa uderzyły ukraińskie myśliwce.

Mariupol od wielu dni znajduje się pod ostrzałem. Dzisiaj także na miasto spadły pociski.

Rosjanie atakują również Energodar. W mieście tym znajduje się elektrownia jądrowa. Wcześniej na miejską elektrociepłownię oraz dworzec kolejowy spadł nalot.

onet.pl / twitter.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net