15 czerwca 2024
Wojskowość

Rosjanie strącili amerykańskiego drona nad Morzem Czarnym (WIDEO)

Rosjanie strącili we wtorek nad Morzem Czarnym amerykańskiego drona, który wykonywał misję zwiadowczą. W sieci pojawiło się nagranie z tego wydarzenia.

W sieci opublikowano odtajnione nagranie amerykańskiego wojska pokazujące moment, gdy rosyjski myśliwiec Su-27 miał zderzyć się z amerykańskim dronem. Maszyna została zniszczona.

– Nasz dron MQ-9 prowadził rutynowe działania w międzynarodowej przestrzeni powietrznej, kiedy został przechwycony i uderzony przez rosyjski samolot, co spowodowało katastrofę i całkowitą utratę MQ-9 – przekazał we wtorek generał sił powietrznych USA James Hecker, dowódca sił powietrznych USA w Europie i Afryce.

Ned Price, rzecznik Departamentu Stanu ocenił, że to „bezczelne naruszenie prawa międzynarodowego”. Agencja Reuters podała, że w związku z incydentem wezwano ambasadora Rosji w USA.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

Z kolei rosyjskie ministerstwo obrony podało, że amerykański dron „wtargnął na obszar specjalnej operacji wojskowej”.

– W wyniku ostrego manewru dron MQ-9 stracił sterowność i rozbił się o wodę. Rosyjscy żołnierze nie użyli broni ani nie uderzyli w bezzałogowy statek powietrzny i bezpiecznie wrócili do swojej bazy – przekazał rosyjski resort obrony.

reuters.com / polsatnews.pl

fot. Tt/Tendar

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Rosjanie strącili amerykańskiego drona nad Morzem Czarnym (WIDEO)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net