4 grudnia 2023
Wojskowość

Rosyjska agentka we Włoszech przez 10 lat infiltrowała NATO. Pozyskała najpewniej bardzo ważne dane

Olga Kołobowa, znana jako Maria Adela Kuhfeldt, zdołała przez 10 lat infiltrować NATO we Włoszech i dotrzeć do wysokich stopniem wojskowych. „La Repubblica” podkreśla, że to największa znana infiltracja zachodniego sojuszu w historii.

„La Republicca” opisała historię rosyjskiej agentki infiltrującej NATO we Włoszech.

– Uroczysta kolacja w kwaterze głównej NATO w Neapolu zgromadziła przy stołach wszystkich najważniejszych oficerów w towarzystwie małżonek oraz szacownych gości. Na początku dowódca poprosił o ciszę i zawołał: „Wznieśmy toast za Sojusz Atlantycki”. Nie mógł sobie wyobrazić, że razem z nim kieliszek wzniosła agentka rosyjskich służb specjalnych, młoda uśmiechnięta kobieta w wieczorowej sukni: protagonistka najbardziej spektakularnej operacji szpiegowskiej, przeprowadzonej przez Moskwę w naszym kraju – napisano.

Artykuł powstał po 10 miesiącach śledztwa włoskiej gazety wraz z portalem śledczym „Bellingcat”, „Der Spiegel” oraz „Insider”. Dziennikarze zrekonstruowali misję 30-letniej kobiety, która urodziła się w Peru i była córką Niemca.

Jak ustalono, przeniknęła do personelu bazy NATO oraz VI floty USA. Do Włoch wjechała z rosyjskim paszportem, który „należy do tej samej serii specjalnej wykorzystywanej przez GRU, czyli wywiad wojskowy na rozkazach Kremla”.

– Ta kobieta znakomicie czuła się w sytuacjach towarzyskich i lubiła przebywać w wysokich sferach. Oficjalnie zajmowała się biżuterią i działalnością charytatywną, w rzeczywistości infiltrowała NATO i wkradała się do wpływowych grup u władzy na całym świecie. Poznanie jej prawdziwej tożsamości zajęło miesiące, ale już wiadomo, że to szpieg Putina – czytamy na wp.pl.

Dziennikarze nie wiedzą, jakie konkretnie dane pobrała rosyjska agentka ani czy udało się jej wpuścić wirusa do urządzeń „kolegów” z NATO. Na pewno natomiast nawiązała kontakt z „ważnymi osobistościami NATO” oraz w Marynarce Wojennej USA.

– Żaden rosyjski agent nie zdołał do tej pory spenetrować tak głęboko kierownictwo Sojuszu Północnoatlantyckiego – podkreśla „La Republicca”.

BBC podaje, że w skradzionych danych znajdują się m.in. informacje na temat używanej przez wojska Kijowa broni. Znajdują się w nich również informacje o dużym europejskim koncernie zbrojeniowym MBDA Missile Systems. Według producenta, informacje pobrano nielegalnie z zewnętrznego dysku twardego.

BBC podało również, że widziało próbkę skradzionych danych o wielkości 50 MB. Dokumenty miały oznaczenie „NATO SECRET”. Według NATO, ujawnienie dokumentów tej klasy „wyrządziłoby poważne szkody NATO”.

W przechwyconych plikach znajduje się m.in. prezentacja ze szczegółowym przedstawieniem pocisków rakietowych ziemia-powietrze Land Ceptor CAMM.

interia.pl / wp.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “Rosyjska agentka we Włoszech przez 10 lat infiltrowała NATO. Pozyskała najpewniej bardzo ważne dane

  • Do Włoch wjechała z rosyjskim paszportem, który „należy do tej samej serii specjalnej wykorzystywanej przez GRU, czyli wywiad wojskowy na rozkazach Kremla”.

    wjechała na ruskim paszporcie i się NATO nie zorientowało? :D
    specjalna seria? hmm to hamburgery mają agenta w GRU:D

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net