Rosyjska Flota Północna z bronią jądrową wypłynęła po raz pierwszy od 30 lat. „Wojna może przerodzić się w konflikt z USA i NATO”

Norweski wywiad poinformował, że z Murmańska wypłynęła Flota Północna z taktyczną bronią nuklearną. Rosja zrobiła taki manewr po raz pierwszy.

– Rosja po raz pierwszy od 30 lat rozmieściła na Morzu Bałtyckim okręty uzbrojone w taktyczną broń nuklearną – przekazał wywiad Norwegii (NIS).

NIS podkreśla, że uzbrojone w broń nuklearną okręty Floty Północnej wielokrotnie wypływały w morze w czasie zimnej wojny, gdy istniało ZSRS. Jednak Rosja zrobiła to po raz pierwszy.

Norweski wywiad zaznaczył, że taktyczna broń nuklearna jest „szczególnie poważnym zagrożeniem w kilku scenariuszach operacyjnych, w które mogą być zaangażowane kraje NATO”. Ponadto oceniono, że nie można wykluczyć przerodzenia się wojny rosyjsko-ukraińskiej w szerszy konflikt z udziałem USA i NATO – a więc również Norwegii. W razie wojny z NATO, Rosja może zaatakować infrastrukturę krytyczną Norwegii.

– Trwające napięcia między Rosją i Zachodem oznaczają, że Rosja nadal będzie stanowić wielkie zagrożenie nuklearne dla NATO, i – co za tym idzie – dla Norwegii – podkreślono w raporcie.

Oceniono też, że choć Rosja będzie utrzymywała i rozwijała swój arsenał jądrowy, to w najbliższych latach nie należy spodziewać się zmiany rosyjskiej doktryny nuklearnej. Ta zakłada obecnie użycie broni jądrowej przez Kreml tylko w sytuacji zagrożenia dla funkcjonowania państwa atakiem z zewnątrz.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

Wywiad norweski uważa za „mało prawdopodobne”, by Rosja przeprowadzała akty sabotażu na terytorium Norwegii w obecnym roku. Kreml miał uznać takie działania za „zbyt ryzykowne”.

kresy.pl / pism.pl / kontrrewolucja.net

fot. Mil.ru/CC BY 4.0/Wiki

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “Rosyjska Flota Północna z bronią jądrową wypłynęła po raz pierwszy od 30 lat. „Wojna może przerodzić się w konflikt z USA i NATO”

  • 15 lutego 2023 o 12:58
    Bezpośredni odnośnik

    „Kreml miał uznać takie działania za zbyt ryzykowne.” – A co będzie, jeśli Pentagon (czy Wam się też to kojarzy z pentagramem?) uzna takie działania za wskazane?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net