Rosyjski dron na terytorium Polski najpewniej kolejnym ukraińskim fejkiem

Przekaz o tym, że rosyjski dron wleciał do Polski, a następnie został zestrzelony przez Ukraińców, to najpewniej kolejny ukraiński fejk. Informacjom o rzekomym przelocie zaprzecza warszawski rząd.

Wczoraj wieczorem znane z kłamstw na temat Polski Dowództwo Sił Powietrznych Ukrainy podało na Facebooku, że rzekomo nad polsko-ukraińską granicą miał przelecieć rosyjski dron. Potem miał zawrócić i zostać zestrzelony przez ukraińską obronę przeciwlotniczą.

O sprawę zapytano dzisiaj szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka. Jego zdaniem, jest to fałszywa informacja Ukrainy, nie pierwsza zresztą.

– To jest informacja medialna, której nie potwierdzają służby wojskowe polskie i ukraińskie, więc poruszamy się w przestrzeni medialnej – stwierdził Dworczyk.

Wcześniej ukraińskie dowództwo powietrzne kłamało, że Polska zapowiedziała udostępnienie Ukrainie lotnisk do wykonywania zadań bojowych.

rmf24.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Rosyjski dron na terytorium Polski najpewniej kolejnym ukraińskim fejkiem

  • 16 marca 2022 o 06:11
    Permalink

    Mam taki prosty sposób na fejki: wchodzę na wp.pl i sprawdzam najbardziej sensacyjnie brzmiące nagłówki. Do tej pory się sprawdzało: Polska przekaże Ukrainie MIG-i, Polska udostępni lotniska Ukrainie, Rosyjski dron wleciał do Polski…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net