Rosyjskie plany inwazji. Ukraińcy przejęli dokumenty

Ukraińska Grupa Operacyjno-Taktyczna „Wschód” przekazała, że ukraińska armia zdobyła dokumenty, w których znaleziono również rosyjskie plany inwazji na Ukrainę. Według zatwierdzonych planów, inwazja miała trwać 15 dni i rozpocząć się kilka dni wcześniej.

24 lutego rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Dziś trwa ósmy dzień wojny. Tymczasem ukraińska strona przekazała, że zdobyła m.in. rosyjskie plany inwazji.

Informację przekazano na profilu Ukraińskiej Grupy Operacyjno-Taktycznej „Wschód” na Facebooku. Jak czytamy, ukraińska armia przejęła dokumenty rosyjskiej batalionowej grupy taktycznej 810. oddzielnej brygady piechoty morskiej Floty Czarnomorskiej. Wśród dokumentów – najprawdopodobniej zdobytych w wozie dowodzenia – znalazły się rosyjskie plany rozpoczęcia ofensywy z zatwierdzeniem wysokiego dowództwa.

Według planów, ofensywa miała rozpocząć się już 20 lutego i potrwać do 6 marca. Całość Rosjanie zaplanowali na 15 dni.

– Wśród otrzymanych dokumentów znajdują się karta pracy, misja bojowa, tablica znaków wywoławczych, tablice sygnałów kontrolnych, ukryte tablice kontrolne, lista personelu itp.. Z otrzymanych informacji wiadomo, że dokumenty planistyczne wojny z Ukrainą zostały zatwierdzone 18-22 stycznia – podaje „Wschód” na swoim profilu na Facebooku.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Rosyjskie plany inwazji. Ukraińcy przejęli dokumenty

  • 4 marca 2022 o 18:54
    Permalink

    Dziś trudno odróżnić prawdę od fałszu. Ale tak już mam, że ilekroć czytam o takich dokumentach, przypomina mi się opracja Mincemeat.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net