Rosyjskie samoloty z Kamczatki lecą na Białoruś

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało o wysłaniu myśliwców Su-35 na Białoruś, które należą do Wschodniego Okręgu Wojskowego. Okręg ten obejmuje wschodnią część Rosji. Samoloty lecą na lotniska w Baranowiczach, Łunińcu, Lidzie i w Maczuliszczy.

Su-35 to wielozadaniowe myśliwce jednomiejscowe. Pracują na dwóch silnikach dwuprzepływowych AL-37F (Saturn 117S). Mogą osiągnąć prędkość do 2390 km/h.

Piloci samolotów mają uczestniczyć w manewrach, które odbywają się w ramach „kontroli funkcjonowania zunifikowanego systemu obrony powietrznej Państwa Związkowego”. Manewry odbędą się w dwóch etapach.

Pierwszy etap, trwający do 9 lutego, zakłada przemieszczenie i utworzenie grup wojskowych na terytorium Białorusi. Następnie celem będzie „organizacja ochrony i obrona ważnych obiektów państwowych i wojskowych, ochrona granicy państwowej w przestrzeni powietrznej, sprawdzanie gotowości i zdolności dyżurnych sił i środków obrony powietrznej do wykonywania zadań osłony ważnych obiektów na terytorium Republiki Białoruś”.

Drugi etap, zaplanowany na 10-20 lutego, to wspólne ćwiczenia „Związkowa Odwaga-2022”. Ma ona być ćwiczeniem tłumienia i odpierania agresji zewnętrznej, walki z terroryzmem oraz „szeroko rozumianej ochrony interesów państw”.

gadzetomania.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net